×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNER PORTALU
Drewno egzotyczne w salonie. Jak je łączyć z wyposażeniem?

Drewno egzotyczne w salonie. Jak je łączyć z wyposażeniem?

Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
23 lut 2009 18:01
Aktualizacja: 31 sty 2014 15:06

Stworzony w duchu minimalizmu salon przyciąga uwagę prostymi formami, a także przestronnością spotęgowaną przez otwartą kompozycję. Pomimo operowania środkami charakterystycznymi dla minimalizmu wnętrze nie jest zimne, a wręcz przeciwnie emanuje ciepłem i sprawia wrażenie zacisznego.

Minimalizm w zaprojektowanym przez arch. Joannę Wysocką wnętrzu przejawia się w każdym szczególe: prostej formie mebli, a także w ich ograniczeniu do niezbędnego minimum oraz kolorystyce zdominowanej przez jasne barwy (beż, ecru, biały).

Jednak te minimalistyczne środki nie przeszkodziły w tym, by wnętrze prezentowanego salonu zaaranżować w klimacie przytulności i ciepła. Tego nastroju nie psuje nawet ogromna, niczym nie zagospodarowana przestrzeń. Efekt przytulności prezentowany salon zawdzięcza przede wszystkim zastosowanej kolorystyce oraz oświetleniu.

Meble wypoczynkowe w kolorze beżowym

Chłodny odcień écru mebli wypoczynkowych złagodzony został poprzez wprowadzenie drewna czereśniowego, z którego wykonanie tylko komodę oraz stoliki, ale także parkiet.

Drewno jesionu wykorzystano do zrealizowania falującej linii, która wijąc się pomiędzy podłogowymi płytkami, z patynowanego marmuru, oddziela część wypoczynkową od części jadalnej i kuchennej. W budowaniu atmosfery ciepła sprzyja także światło, którego źródłem w dzień jest słońce, natomiast wieczorem – ogromna ilość lamp.

Pokój z kominkiem

Lampy wyposażone zostały w tradycyjne żarówki, emanujące żółtym, ciepłym światłem. Nieregularny kształt linii oddzielającej poszczególne strefy zainspirował projektantkę do dalszych eksperymentów. I tak we wnętrzu zagościły łuki wokół kominka, półokrągła ścianka w holu, do której przytwierdzone są schody prowadzące na piętro oraz okrągłe kolumny.

Nieregularny kształt ma także stojący obok kominka szezlong oraz dwa fotele ustawione w pobliżu kolumny.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także