Drewno we wnętrzu: 20 pięknych zdjęć

Drewno we wnętrzu: 20 pięknych zdjęć

Autor: Ewa Kozioł
15 kwi 2020 13:00

Drewno to materiał, który doskonale sprawdzi się zarówno w salonie, jak i kuchni czy w sypialni. Zawsze i wszędzie wygląda pięknie. Zobaczcie sami.

Czy warto stosować drewno we wnętrzu? Zdecydowanie tak! To materiał, który wprowadza do wnętrza przytulny klimat. Doskonale ociepli chłodny w odbiorze kamień, beton czy płytki ceramiczne, chętnie wykorzystywane w naszych domach i mieszkaniach. Drewno ma też ogromne walory estetyczne. Pięknie zaprezentuje się we wnętrzach zaprojektowanych zarówno w stylu nowoczesnym, minimalistycznym, jak i klasycznym oraz skandynawskim. Nada przestrzeni elegancji i dobrego smaku.

Drewno możemy stosować w każdym pomieszczeniu. Dobrze odnajdzie się w salonie oraz w kuchni, sypialni czy w łazience. Możemy zdecydować się na drewnianą podłogę, ale możemy także wykorzystać drewno jak element dekoracyjny na ścianie lub na szafkach. Pamiętajmy tylko, aby do kuchni i łazienki, wybierać gatunki odporne na wilgoć, szczególnie jeśli drewno zastosujemy w miejscach narażonych na bezpośredni kontakt z wodą. Takie miejsce możemy również wówczas zabezpieczyć taflą szkła, która będzie praktycznie niewidoczna i nie zepsuje nam efektu estetycznego. 

Do wyboru mamy naprawdę sporą liczbę gatunków drewna zarówno krajowego, jak i egzotycznego, co daje nam ogromne pole do popisu we wnętrzu. Podobnie zresztą jak ilość wybarwień drewna - od bardzo ciemnym, po bardzo bardzo jasne.

Zobaczcie jak pięknie prezentuje się drewno w polskich domach i mieszkaniach. Polecamy naszą galerię. 

Polecamy także Szary salon: 15 pięknych wnętrz

 

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także