×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Duży salon. 20 wyjątkowych polskich projektów

Duży salon. 20 wyjątkowych polskich projektów

Autor: Katarzyna Masłowska
21 paź 2019 12:12

Duży salon to ogromny komfort i duże wyzwanie dla projektanta. Szczególnej uwagi wymagają salony otwarte na dwie kondygnacje. Duża powierzchnia będzie reprezentacyjna jeśli dobrze ją urządzimy.

Wbrew pozorom nie tylko mały salon potrafi sprawiać kłopoty podczas projektowania. Otwarta strefa dzienna także może stanowić wyzwanie. Nie tak łatwo bowiem zaaranżować funkcjonalnie dużą przestrzeń, a przy tym urządzić ją modnie.

Podział na strefy, wybór materiałów, dopasowanie gabarytu mebli, a przede wszystkim stylu i kolorystyki, które sprawdzą się na sporej przestrzeni to zadania, które warto powierzyć profesjonalistom - architektom wnętrz.

Zobacz także: Biała kuchnia: 15 nowoczesnych i klasycznych aranżacji

Coraz więcej projektów domów posiada dwukondygnacyjny salon, jednocześnie rozciągający się w poziomie na kuchnię i jadalnię. To naprawdę idealny pomysł dla miłośników niczym nieskrępowanych przestrzeni. jednocześnie i duże wyzwanie aranżacyjne. 

Dwupoziomowe salony rozciągają się na wysokość 6-7 metrów. Wcale nie są też zarezerwowane wyłącznie dla wnętrz urządzonych w industrialnym stylu, chociaż to one były pierwowzorem do tego typu projektów. Takie wnętrze możemy urządzić właściwie dowolnie, kierując się zasadami urządzania każdej strefy dziennej. Pamiętajmy jednak, że tak rozciągnięta, otwarta powierzchnia potrzebuje dużo światła. Warto już na etapie projektu domu wybrać odpowiednie, duże okna lub zdecydować się na całkowite przeszklenie elewacji ogrodowej.

To Cię zainteresuje: Dom z płaskim dachem. Te projekty Cię zachwycą!

W poszukiwaniu pomysłów na duży salon pomogą gotowe realizacje. Prezentujemy 20 projektów w różnych stylach i życzymy wielu inspiracji.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także