PARTNER PORTALU
Elegancki salon. 5 pięknych projektów. Zobacz 10 zdjęć salonów!

Elegancki salon. 5 pięknych projektów. Zobacz 10 zdjęć salonów!

Autor: Ewa Kozioł
12 sie 2022 10:22

Czy salon warto urządzić elegancko? Zdecydowanie tak! Będzie wyglądał pięknie i modnie. Jak to zrobić? Poszukaj inspiracji w naszym przeglądzie. Mamy dla ciebie kilka fajnych pomysłów na aranżację eleganckiego salonu.

  • Elegancki salon połączony z kuchnią i jadalnią
  • Elegancki salon w nowoczesnym klimacie.
  • Elegancki salon w stylu nowojorskim.
  • Elegancki salon w klasycznym klimacie.
  • Elegancki salon spójny jest z estetyką art deco.

1. Elegancki salon połączony z kuchnią i jadalnią

Salon urządzony jest nowocześnie i naturalnie. Szlachetne materiały, minimalistyczne formy i stonowane barwy przenikają się, nadając przestrzeni klasy i elegancji. Nie znajdziemy tu jednak przepychu w stylu glamour czy bogatych zdobień. Dominantę kolorystyczną stanowią szarości, beże oraz chłodne odcienie drewna. Aranżację dopełnia subtelna biżuteria – złote lampy i proste w formie świeczniki.

Zdjęcie: KODO Projekty i Realizacje Wnętrz

Największym wyzwaniem, przed którym stanęli architekci, było połączenie kuchni z salonem, ale z możliwością zamknięcia jej w razie potrzeby. Udało się to znakomicie! Strefy do pracy, odpoczynku i spotkań z bliskimi wyznaczają bowiem przeszklenia i przesuwne drzwi w czarnych ramach, tworząc zarówno kameralną, jak i otwartą przestrzeń.

Projekt wnętrza: KODO Projekty i Realizacje Wnętrz, www.kodo.pl

Czytaj więcej: Mieszkanie w Warszawie. Nowoczesne, eleganckie wnętrze. Piękne zdjęcia!

2. Elegancki salon w nowoczesnym klimacie

W salonie połączonym z kuchnią i jadalnią znajdziemy połączeniem nowoczesności z industrialnymi elementami, przy zachowaniu wyłącznie naturalnych materiałów. We wnętrzu architekt ładnie wyeksponowała surową cegłę. Bardzo charakterystycznym elementem stały się również piękne szklane ściany ze szprosami oddzielające część dzienną od sypialni. 

Zdjęcie: Wojciech Kic

Dość ciemną kolorystykę rozświetlają efektowne lustra postarzane, które również powiększają optycznie przestrzeń. Na uwagę zasługują we wnętrzu wielkoformatowe płytki. Ich kolorystyka również nawiązuje do krajobrazu za oknem. 

Projekt wnętrza: Agnieszka Hajdas, pracownia Arte Dizain, www.artedizain.pl

Więcej o tym wnętrzu: Piękne, eleganckie wnętrze. Zobacz świetne mieszkanie w Gdańsku!

3. Elegancki salon w stylu nowojorskim

Salon urządzony jest w stylu nowojorskim w lekko chłodniejszej kolorystyce. Dominują tu więc jasne szarości i popiele. – Styl nowojorski pozwala na łączenie różnych charakterów: bardzo klasycznego, loftowego oraz glamour. Każdy w nich odnajdziemy w tym wnętrzu – podkreśla architekt Dariusz Grabowski.

Zdjęcie: Paweł Martyniuk

Listwy ścienne, kinkiety i gzymsy sufitowe to klasyczne elementy, które nadają salonowi subtelnej elegancji. Loftowy charakter odnajdziemy w przeszklonych witrynach, pełniących funkcję kredensu, klimat vintage natomiast w zdjęciach zdobiących ściany. W salonie nie brakuje też odniesień do stylistyki glamour. Mamy tu bowiem oryginalną komodę z czarnego MDF-u w połysku i ażurowymi frontami z lustrzanym tłem oraz liczne dekoracje.

Projekt wnętrza: Dariusz Grabowski, Dagar Studio, www.dagarstudio.pl

Więcej o tym mieszkaniu: Stylowe wnętrze. Zobacz jak urządzono mieszkanie na warszawskim Mokotowie!

4. Elegancki salon w klasycznym klimacie

W salonie spójnie połączono elementy nowojorskiej klasyki z meblami i przedmiotami, będącymi rodzinną, ważną emocjonalnie pamiątką. Jest przytulnie, ale z klasą. W salonie króluje biel połączona z beżami, z dodatkiem błękitu gołębiego. Charakteru całości aranżacji dodają tu delikatne czarne akcenty. Podobnie w kuchni. Białym meblom charakteru dodaje ciemny drewniany stół oraz krzesła. Zabudowa kuchenna właściwie niezauważalnie przechodzi w cześć "salonową".

Zdjęcie: Andrzej Czechowicz

Projekt wnętrza: architekt Marta Piórkowska-Paluch, Architektura wnętrz, www.piorkowskapaluch.pl

Czytaj więcej: Eleganckie wnętrze w klasycznym stylu. Tak pięknie urządzono 65 metrów!

5. Elegancki salon spójny jest z estetyką art deco

Niepowtarzalny charakter uzyskano w salonie dzięki zaakcentowaniu dużych okien, użyciu sztukaterii i wysokich listew przypodłogowych oraz drewnianej podłodze we francuską jodełkę. Ukoronowaniem aranżacji są wspaniałe dzieła sztuki. Tworząc to estetyczne wnętrze, nie zapomniano o wygodzie i funkcjonalności. Dlatego w salonie pojawiły się duże sofy i kominek, tworzącą przytulną, domową atmosferę. Wszystko, co się w tym  wnętrzu finalnie znalazło spójne jest z estetyką art deco. 

Zdjęcie: Yassen Hristov

Projekt wnętrza: Monika i Adam Bronikowscy, HOLA Design, www.hola-design.pl

Więcej o tym wnętrzu: Eleganckie wnętrze na warszawskim Mokotowie. Pracownia HOLA Design z europejską nagrodą!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także