PARTNER PORTALU
Fotel z motywem zebry: pomysł na oryginalny salon

Fotel z motywem zebry: pomysł na oryginalny salon

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
01 kwi 2008 00:00

Zapisane na piasku...a mimo to trwałe i spójne. Pomysły i idee aranżacyjne zaskakujące, a jednocześnie tak znane z otaczającego świata. Oto, jak z fascynacji barwą piaskowca, ciepłem którym emanuje, powstał nowoczesny salon. 

Przestronny salon stanowi jedną przestrzeń wraz z jadalnią i kuchnią. Punktem wyjściowym aranżacji trzech stref są dekoracyjne ściany obłożone łupkiem z piaskowca. Jedna z nich stała się tłem dla telewizora plazmowego.

To niezwykle dekoracyjny element salonu, główny bohater oryginalnego i klimatycznego kącika kina domowego. Druga ściana, umieszczona vis a vis, na zasadzie lustrzanego odbicia, stanowi kontekst dla minimalistycznych mebli w kuchni.

Ciekawe pomysły na ścianę

Obie ściany są idealnym tłem dla reszty elementów w salonie. Ponieważ tworzą oryginalne płaszczyzny o strukturze malutkich cegiełek, idealnie komponują się z minimalistycznymi, gładkimi meblami, eksponując czystość ich formy. Ściana z naturalnego materiału, idealnie też współgra z meblami z ciemnego, czekoladowego drewna i różnymi rodzajami skóry.

Piaskowiec pojawia się także w postaci wąskiego pasa, wypełniającego dekoracyjną wnękę kominka. Wszystkie elementy z piaskowca w tym salonie są podświetlone halogenami. To celowy zabieg, który dodatkowo podkreśla i eksponuje interesującą fakturę materiału. Największą osobliwością salonu jest stylowy fotel (Opex) w obiciu z tkaniny imitującej skórę zebry.

Eklektyczne meble

 

Zestawienie drewnianej, misternie rzeźbionej ramy, która ma wyraźnie klasyczny rodowód, z dziką tkaniną (kojarzoną bardziej z Safari niż klasycznymi meblami) – to eklektyzm w inspirującym wydaniu. Mebel niczym dostojny eksponat, przyciąga wzrok każdego, kto pojawia się w tym salonie.

Uwagę gości zatrzymują na dłużej, intrygujące obrazy z cyklu „Robótka na drutach”, Grażyny Kilanowicz-Bareckiej, wykonane nowoczesną techniką. Ich „szorstka” faktura doskonale koresponduje z piaskowcem. Jak wiele można zapisać na piasku? Odpowiedź odnajdziemy w tym niebanalnym wnętrzu...

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także