Jadalnia w salonie. Tak urządzisz ją w stylu nowoczesnym. Zobacz zdjęcia!

Jadalnia w salonie. Tak urządzisz ją w stylu nowoczesnym. Zobacz zdjęcia!

Autor: Urszula Tatur
18 wrz 2020 09:25

Wnętrza w stylu modern to wybór dla osób, którym odpowiadają surowy minimalizm i zimna paleta odcieni. Oszczędność zdobień i dodatków pozwala zapanować nad pomieszczeniem w dość łatwy sposób.

Warto jednak pamiętać, że w przypadku aranżacji jadalni w stylu nowoczesnym nie powinniśmy ograniczać się wyłącznie do czerni i bieli. Śmiało możesz wprowadzić do pomieszczenia odrobinę koloru za pośrednictwem tkanin, np. z modnym geometrycznym wzorem. Wszystkie wykorzystane w nowoczesnej jadalni tkaniny powinny być lekkie oraz dobrze się układać. Modne kolekcje są idealnie dopasowane do wnętrz urządzonych w lekkim, nowoczesnym stylu. Doskonałej jakości materiały sprawdzą się zarówno na zasłonach, jak i roletach rzymskich, poszewkach, obrusach czy bieżnikach. Modne wzory wpisują się w geometryczny trend, dzięki czemu ożywią każde wnętrze.

Zobacz także: Salon w mieszkaniu. 15 pomysłów na urządzenie. Zobacz zdjęcia!

Kolejnym krokiem do uzyskania efektownego wystroju nowoczesnej jadalni jest aranżacja okien. Na jej atrakcyjność wpływają zarówno rodzaj wybranej osłony – rolet, firan lub zasłon – jak i typ tkaniny, z której została uszyta. Pamiętaj również o dopasowaniu wzornictwa i kolorystyki do pozostałych elementów w jadalni, np. obrusu. Jednym z nowoczesnych sposobów na atrakcyjny wystrój okien są rolety rzymskie – cenione za design i wyjątkową funkcjonalność. Jeśli chcesz, by Twoja jadalnia była dobrze doświetlona, wybierz rolety z cienkich materiałów przepuszczających światło.

Czytaj też: Salon z widokiem na naturę. 15 pięknych wnętrz

W stylu nowoczesnym, charakteryzującym się minimalizmem warto zadbać o odpowiedni dobór dodatków oraz ich liczbę. Pomieszczenia tego typu nie potrzebują wielu ozdób, ale jeśli chcesz dodać im nieco przytulności lub po prostu jesteś fanką różnego rodzaju akcesoriów wnętrzarskich, możesz udekorować stół w jadalni oryginalnym wazonem o niestandardowej formie. Świetnie sprawdzi się także nowoczesny świecznik, który szczególnie jesienią wniesie do jadalni powiew ciepła i przytulności.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także