PARTNER PORTALU
Jak połączyć brąz z bielą aby powstało eleganckie wnętrze?

Jak połączyć brąz z bielą aby powstało eleganckie wnętrze?

Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
16 sty 2009 14:00

Brąz dodany do barwy kości słoniowej, innego wiodącego koloru w tym wnętrzu, nie tylko tworzy z nim wyjątkowo zgrabny i zgrany duet. Przydaje mu elegancji i siły wyrazu.

Arch. Katarzyna Mikulska stworzyła nowoczesną i elegancką przestrzeń, „ubraną” w naturalne, szlachetne materiały – drewno i kamień. Ściany i meble w salonie są utrzymane w jednym kolorze, dzięki temu powstała wyrazista, spójna całość... symbolicznie podzielona na dwa. Podziału dokonują dwie dekoracyjne ściany z gipsokartonu, pomalowane na ciemną czekoladę (jedna z nich posiada wnęki ekspozycyjne).

Stoliki: kawowy i jadalniany, również dobrano w ciemnym brązie. Natomiast pozostałe meble: skórzane kanapy i krzesła mają kolor kości słoniowej. Współgrają z pozostałymi ścianami, kuchenną zabudową oraz łupanką piaskowca (obłożono nią bar i wnęki ekspozycyjne). Wokół każdej ze ścian skupia się inna strefa funkcjonalna: jadalnia oraz kącik audio-video.

Każda ze stref posiada własne oświetlenie – takie same lampy z drewnianym abażurem (Ramko). O krok od zestawu wypoczynkowego znajduje się kuchnia. Jej niezależność manifestuje zastosowanie innej, niż w części salonowej, podłogi (w salonie mamy egzotyczne drewno sucupira, natomiast w kuchni gres matowy („Nuance Beige” firmy Keope).

Symboliczną barierę między tymi strefami stanowi również bar, wokół którego skupiają się najbardziej nowoczesne elementy aranżacyjne: hi-techowy walec okapu kuchennego oraz hokery z transparentnego pleksi.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także