PARTNER PORTALU
Jak urządzić poddasze? Najlepsze triki, piękne inspiracje. Dużo zdjęć!

Jak urządzić poddasze? Najlepsze triki, piękne inspiracje. Dużo zdjęć!

Autor: Justyna Łotowska
13 cze 2022 12:23

Masz mieszkanie na poddaszu? Chcesz urządzić wygodny i ładny salon pod skosami? Zobacz świetne pomysły na poddasze i zainspiruj się!

Jak urządzić poddasze? Nawet jeśli pomieszczenie jest ciemne i niskie, po małym remoncie i sprytnej aranżacji może zyskać nowe oblicze. Jak sprawić, by poddasze było jasnym i przyjaznym miejscem? Przygotowaliśmy kilka cennych wskazówek!

Poddasze to wyzwanie. Dlaczego trudno się je urządza?

Skosy i ograniczona ilość światła dziennego może być sporym utrudnieniem. Poddasze niełatwo jest odpowiednio doświetlić. Problemem jest także właściwe rozstawienie mebli i innych elementów wyposażenia oraz zagospodarowanie przestrzeni pod skosami. 

Czy salon na poddaszu to zły pomysł? Absolutnie nie! Musisz tylko dobrze przemyśleć cały projekt, wybrać właściwą kolorystykę i układ funkcjonalny.  

Jakie kolory w salonie na poddaszu?

Źródłem światła w przypadku zdecydowanej większości poddaszy są okna dachowe. Problem z nimi polega jednak na tym, że często nie sposób nimi odpowiednio oświetlić całej przestrzeni pokoju na poddaszu naturalnym światłem, które często napotyka też na bariery architektoniczne. Właśnie z tego powodu najlepszy pomysł na poddasze to jasna farba. 

Dlaczego wybrać jasne kolory na ściany w salonie na poddaszu? Mniejszy metraż, mniejsze okna i pochyłe, mocno wyeksponowane powierzchnie - właśnie to sprawia, każdy kolor, który wybierzesz na ścianę poddasza, będzie mocno widoczny. Jeśli użyjesz jasnej kolorystyki – pomieszczenie będzie wydawać się większe i jaśniejsze. Jeśli postawisz na ciemny kolor – ciemne i ponure/

Kolor ścian na poddaszu - najlepsze propozycje

  • Biały, najlepiej w czystym, miejskim, chłodnym odcieniu. doda świeżości wnętrzu i sprawi, że wyda się większe i wyższe. 
  • Kolory off white - waniliowy, śmietankowy, kremowy, które ocieplą aranżację, doskonale do rustykalnych, klasycznych czy vintage wnętrz
  • Jasna, czyli gołębia lub popielata szarość. To neutralna i bardzo modna barwa, której największą zaletą jest fakt, że dobrze wygląda w towarzystwie każdego koloru. 

Jak urządzić poddasze i jak pomalować skosy - 4 przydatne triki optyczne

1. Pomaluj na biało ściany i skosy, aby wnętrze wydało się przestronne, jasne i uporządkowane. W salonie ustaw jasne, np. białe lub drewniane meble. 

2. Ciemniejszym odcieniem maluj tylko pionowe powierzchnie, nie skosy. Ciemne barwy obniżają skosy i przytłaczają, a pokój wydaje się mniejszy. 

3. Jeśli chcesz, aby poddasze było wyrazistsze, pomaluj jedną pionową ścianę na ciemniejszy kolor, np. niebieski, butelkowy zielony, granatowy, szary. 

4. Stawiaj na chłodne kolory, które powiększają optycznie przestrzeń. Jeśli masz bardzo małe poddasze, użyj bardzo jasnego kolory z palety chłodnej.

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także