Jak urządzić salon w kolorze roku 2023? 5 wnętrz, 15 zdjęć! Viva Magenta!

Jak urządzić salon w kolorze roku 2023? 5 wnętrz, 15 zdjęć! Viva Magenta!

Autor: Justyna Łotowska
02 gru 2022 12:03

Viva Magenta to kolor roku 2023 ogłoszony właśnie przez Instytut Pantone. Odcień zakorzeniony w naturze, swoją żywiołowością sprzyja optymizmowi i radości, niesie odwagę i zachęca do wyrażania siebie bez ograniczeń. Czy ma szansę podbić wnętrza w nadchodzącym roku? Absolutnie tak! Dowodem są wnętrza, które znajdziecie w naszej galerii zdjęć!

  • Elegancki salon w Warszawie. Bordowy fotel i dekoracje w kolorze Viva Magenta
  • Czarny salon z czerwonymi akcentami. Oryginalny!
  • 43-metrowe mieszkanie. Bordowe krzesła i dekoracje w kolorze roku 2023!
  • Loftowy salon na Ursynowie. Bordowa sofa w kolorze roku 2023!
  • 70-metrowy mieszkanie i salon z kolorem roku 2023 Viva Magenta
  • Czytaj też: Kolor roku 2023 według Pantone to Viva Magenta. Co wy na to?

Tegoroczny Kolor Roku to nowa, ożywiona czerwień, która zachęcać ma do eksperymentowania i wyrażania siebie bez ograniczeń. Buntownicza, zuchwała i pełna życia - tak określają ją trendhunterzy Pantone.

Jak kolor roku 2023 wprowadzić do salonu? Ci projektanci to wiedzą! Mamy 5 inspiracji z pięknych salonów!

1. Elegancki salon w Warszawie. Bordowy fotel i dekoracje w kolorze Viva Magenta

Stonowane, eleganckie i funkcjonalne wnętrze, ożywione kroplą koloru. Mieszkanie zaprojektowane i zrealizowane przez pracownię KODO Projekty i Realizacje Wnętrz wydaje się dużo większe, niż jest w rzeczywistości.

Punktem wyjścia dla tej realizacji był obraz. To on wyznaczył kierunek i nadał perspektywę. Wiśniowe odcienie i złote akcenty tonuje neutralna baza, zbudowana na czerni i szarościach. 

Elegancki salon w Warszawie. Bordowy fotel i dekoracje w kolorze Viva Magenta. Projekt i zdjęcia KODO Projekty i Realizacje Wnętrz
Elegancki salon w Warszawie. Bordowy fotel i dekoracje w kolorze Viva Magenta. Projekt i zdjęcia KODO Projekty i Realizacje Wnętrz

Całe mieszkanie w Warszawie zobaczysz w tym artykule: Eleganckie wnętrze w Warszawie. Tylko 47 metrów, a jaki efekt!

2. Czarny salon z czerwonymi akcentami. Oryginalny!

Wystrój nietypowego wnętrza dostosowany został w tym przypadku do upodobań właściciela. Jest nim artysta, który doskonale czuje się w ciemnych wnętrzach. Dopełnieniem oryginalnej aranżacji są mocne barwy w trzech tonacjach – zawarte w wybranych elementach i sprzętach tworzą spójną koncepcję.

W salonie z aneksem kuchennym znalazła się ciemna, stonowana baza, na tle której wybijają się akcenty w stylu pop-art. Neon na ścianie i zasłony przypominające teatralną kurtynę mają wyrazisty kolor czerwony. 

 Czarny salon z czerwonymi akcentami. Oryginalny! Projekt i zdjęcia KODO Projekty i Realizacje Wnętrz
Czarny salon z czerwonymi akcentami. Oryginalny! Projekt i zdjęcia KODO Projekty i Realizacje Wnętrz

Całe mieszkanie do obejrzenia tutaj: Wnętrze w czarnym kolorze. Właściciel tego mieszkania pokochał ten pomysł!

3. 43-metrowe mieszkanie. Bordowe krzesła i dekoracje w kolorze roku 2023!

43-metrowe mieszkanie w Warszawie urządzono w duchu nowoczesności. Bazę dla aranżacji stanowi uniwersalna biel, na jej tle niezwykle efektownie prezentuje się bordo i kolor miedzi.

Sercem wnętrza jest salon połączony z kuchnią – bazę szarości i brązów drewna uzupełniono bordowymi dodatkami z aksamitnych tkanin i drobnymi elementami w kolorze miedzi. Pierwszy akcent przewija się w meblach, poduszkach i dekoracjach, drugi – na ścianach, w elementach wykończeniowych i oświetleniowych.

43-metrowe mieszkanie. Bordowe krzesła i dekoracje w kolorze roku 2023! Projekt i zdjęcia KODO Projekty i Realizacje Wnętrz
43-metrowe mieszkanie. Bordowe krzesła i dekoracje w kolorze roku 2023! Projekt i zdjęcia KODO Projekty i Realizacje Wnętrz

Całe mieszkanie zobaczysz tutaj: Nowoczesne wnętrze. Tak urządzono 43-metrowe mieszkanie w Warszawie

4. Loftowy salon na Ursynowie. Bordowa sofa w kolorze roku 2023!

To wnętrze, zaprojektowane przez Beatę Michalak z pracowni Studio Deccor, łączy ze sobą styl etno, loftowy i coutry. Stworzona dla rodziny i kota Feliksa przestrzeń jest ciepła, przytulna i bardzo funkcjonalna.

Sercem mieszkania jest otwarty na jadalnię i częściowo na kuchnię salon. Króluje w nim fantastyczny narożnik w welurze i w ciepłej, głębokiej kolorystyce. Wykonał go na zamówienie znajomy tapicer. Tuż obok stanął szary fotel, a całość ociepla tradycyjny dywan. Świetną dekoracją wnętrza są również kolorowe obrazy autorstwa Tomasza Wawra.

Loftowy salon na Ursynowie. Bordowa sofa w kolorze roku 2023! Projekt wnętrza Beata Michalak, Studio Deccor. Fot Yassen Hristov
Loftowy salon na Ursynowie. Bordowa sofa w kolorze roku 2023! Projekt wnętrza Beata Michalak, Studio Deccor. Fot Yassen Hristov

Zobacz to mieszkanie w naszym artykule: Loftowe wnętrze na Ursynowie. Piękny bordowy narożnik i loftowa ścianka!

5. 70-metrowy mieszkanie i salon  z kolorem roku 2023 Viva Magenta

Mieszkanie o powierzchni 70 m² znajduje się na osiedlu zlokalizowanym w Miasteczku Wilanów. W eklektycznym wnętrzu odnajdziemy udany miks kolorów, dębowy stół o pięknych liniach, szafy w białym połysku i drewnianą podłogę.

Sam salon to udany miks kolorów miedzianego, turkusu i bordo. Dwie sofy o różnych formach sprawiają, że przestrzeń telewizyjna ma teraz bardziej klubowy wyraz. Aranżację dopełnia stolik kawowy z pięknym drewnianym blatem i lampy Kaspa oraz Vibia. W jadalni stanął pięknyt drewniany stół, do którego dobrano kolorowe krzesła tapicerowane. 

70-metrowy mieszkanie i salon  z kolorem roku 2023 Viva Magenta. Projekt Monika Ledzion, pracownia Nom Studio. Fot. Pietruszka Fotografia
70-metrowy mieszkanie i salon z kolorem roku 2023 Viva Magenta. Projekt Monika Ledzion, pracownia Nom Studio. Fot. Pietruszka Fotografia

Całe mieszkanie zobaczysz tutaj: 70-metrowe mieszkanie z kolorem. Piękny salon, wygodna kuchnia!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także