PARTNER PORTALU
Jasny salon. Piękne wnętrza z polskich domów. Dużo zdjęć salonów!

Jasny salon. Piękne wnętrza z polskich domów. Dużo zdjęć salonów!

Autor: Ewa Kozioł
13 wrz 2022 09:32

Urządzenie salonu w jasnych kolorach to zawsze dobry pomysł. Wyglądają pięknie i optycznie powiększą wnętrze. Jak zatem wykorzystać w salonie biel, szarości czy beże? Mamy dla was kilka fajnych pomysłów. Zobacz jasne salony z polskich domów i mieszkań.

  • Dużo pomysłów na urządzenie salonu w jasnych kolorach.
  • Przegląd jasnych salonów w różnym stylu i o różnej wielkości.
  • Drewno i biel w jasnym salonie, szara kanapa w jasnym salonie, kominek i duży stół w jasnym salonie, naturalne tekstylia w jasnym salonie, turkusowy fotel w jasnym salonie.

1. Biel i czerń z lekkimi szarościami w jasnym salonie

Salon jest jasny, lekki i przestronny. Właściciele nie bali się mieszać różnych stylów, dzięki czemu aranżacja ma niepowtarzalny charakter. Odnajdziemy tu więc połączenie motywów nowoczesnych, nawet minimalistycznych z elementami retro. Tu każde krzesło w jadalni jest inne, podobnie jak fotel i sofa w salonie, nie wybrano ich z tej samej kolekcji. A jednak wszystko do siebie idealnie pasuje. Całość aranżacji spaja bowiem wspólna kolorystka – bieli i czerń z lekkimi szarościami.

Salon od kuchni oddziela duża wyspa z szufladami i kamiennym blatem. Stanowi ona wygodną przestrzeń roboczą.

Zdjęcie: Łukasz Bera 

Projekt wnętrza: Joanna Nawrocka, JN Studio Joanna Nawrocka z Wrocławia, www.jnstudio.pl

Czytaj więcej: Piękne, nowoczesne wnętrze: jasne i przytulne. Zobacz rodzinne mieszkanie!

2. Drewno i biel w jasnym salonie

Salon urządzony jest w jasnych kolorach i z dużą ilość drewna, które doskonale ociepla wnętrze. W strefi wypoczynku znajduje się szara sofa od Nobonobo oraz ciekawa zabudowa pod wymiar ściany telewizyjnej. Jest ona utrzymana w strukturze drewna z lamelami oraz lustrem. Dopełnienie zabudowy stanowi witryna z rattanowym frontem doskonale komponujące się z deską na podłodze. Charakteru dodaje wnętrzu tapeta Inkiostro Bianco kolekcja Inediti Seria 02 z egzotycznym motywem umieszczona pomiędzy panelami z rattanu.

Zdjęcie: Zagórny Studio

Projekt wnętrza: Paula Amonowicz, Pracownia Architektury Wnętrz Deer Design, www.deerdesign.pl

Więcej o tym mieszkaniu tu: Piękne mieszkanie w Warszawie. Przytulny salon, drewno w kuchni!

3. Szara kanapa i czerwony fotel w jasnym salonie

Pierwotne oczekiwania inwestorów były takie, że wnętrze będzie miało jasną kolorystykę, a ściany pomaluje się na biało. W trakcie prac pojawiało się jednak coraz więcej kolorów, a przestrzeń nabrała dzięki nim życia. – Kilka odważnych decyzji nadaje wnętrzom charakter. Dobieranie kolejnych akcentów kolorystycznych do tej bazy było bardzo przyjemne: w jadalni są to krzesła w kolorze terakoty, w salonie czerwony, w kuchni granatowa kuchnia – mówi projektanta. 

Zdjęcie: Hanna Połczyńska, Kroniki

Projekt wnętrza: Ula Schönhofer, www.ulasch.com oraz Mateusz Piotrowski, www.pracownia2lf.pl 

Opis całego projektu: Kolorowe mieszkanie w Gdańsku: granatowa kuchnia robi wrażenie! Zobacz piękne wnętrze! 

4. Kominek i duży stół w jasnym salonie

Parter domu tworzy przestronna strefa dzienna z okazałym salonem z kominkiem połączonym z jadalnią oraz sąsiadującą z nią kuchnią. Jest jasna, wypełniona światłem i przytulną atmosferą. We wnętrzu panuje skandynawska stylistyka, z dużą ilością bieli i budującym ciepły klimat drewnem oraz kroplą żółtego koloru, który tu i ówdzie dodaje wystrojowi swoistego optymizmu i życia. 

Jednym z życzeń właścicieli był duży stół jadalniany. Architekt zaproponowała stary, solidny rozkładany drewniany stół z początków XX wieku, który został odnowiony przez stolarza. Wysoce trwała jest również podłoga – położono na niej wielowarstwowe drewniane deski norweskiej marki Boen, także pokryte trwałym lakierem.

Zdjęcie: Jeremiasz Nowak

Projekt wnętrza: Małgorzata Bacik, Andrzej Bacik, Pracownia Projektowa MM Architekci; www.mmarchitekci.pl

O całym mieszkaniu pisaliśmy tu: Dom dla rodziny - przytulne, jasne wnętrze

5. Kanapa z kwiatowym wzorem w jasnym salonie

Wnętrze urządzono nowocześnie i wygodnie. W otwartym na jadalnię i kuchnię salonie ważną rolę odgrywają naturalne tekstylia. Lniane, naturalnie gniecione tkaniny w odcieniu chłodnych pasteli i spłowiałych szarości doskonale kontrastują z wielobarwnymi poduchami oraz tapicerowaną kanapą z kwiatowym wzorem. Wyjątkowym elementem w salonie jest zaprojektowana przez architektki szafka RTV. Jej obłe kształty, które zastosowano także na meblach kuchennych, pięknie prezentują teakowy fornir. Całość aranżacji dopełniają stoliki kawowe ze szklanymi blatami – to niesamowity duet Gubi z Nap Concept. 

Zdjęcie: Fotomohito

Projekt wnętrza: Magdalena Bielicka, Maria Zrzelska-Pawlak, Pracownia Magma, www.pracownia-magma.pl

Więcej o tym wnętrzu: Jasne wnętrze. Zobacz piękny, klimatyczny dom w Gdyni

6. Turkusowy fotel w jasnym salonie 

Część dzienną stanowi niewielki salon dzielący przestrzeń z jadalnią i półotwartą kuchnią. Jasna kolorystyka oraz starannie skomponowany zestaw mebli – z wygodną, miękką sofą i turkusowym fotelem – sprawiają, że wnętrze zachęca do wypoczynku. Tuż obok znajduje się przestrzeń, którą zaadoptowano na gabinet. Dzięki wydzieleniu dodatkowego pokoju salon zyskał wygodniejszy układ, a właścicielka upragnione miejsce do spokojnej pracy.

Zdjęcie: Bartosz Jarosz

Projekt wnętrza: Ola Kołodziej, Ula Szmyt, Kołodziej&Szmyt Projektowanie Wnętrz, www.kolodziejszmyt.com

Opis całego projektu: Piękne mieszkanie w stylu francuskim. Zobacz!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także