Już lato! 10 najpiękniejszych wnętrz! Tak odmienisz salon na lato!

Już lato! 10 najpiękniejszych wnętrz! Tak odmienisz salon na lato!

Autor: Justyna Łotowska
21 cze 2022 08:59

Wystarczy kilka prostych kroków, by wprowadzić letni klimat do wnętrza. Mamy łatwe sposoby na wakacyjną metamorfozę! I pokazujemy je na 10 pięknych aranżacjach!

Jak urządzić letni salon? Metamorfoza wnętrza na wakacje może być prosta i mało kosztowna. Oto kilka podpowiedzi!

Tak urządzisz salon na lato - 7 wskazówek

1. Postaw na jasne, ciepłe kolory. Najlepszy pomysł na ściany to świeża biel, do tego pastele, beż, kolor piasku i wody oraz uniwersalna zieleń, np. w ciemniejszych egzotycznych odcieniach.

2. Zdejmij mięsiste grube zasłony, usuń puchaty dywan czy poduszki, które były z tobą zimą. Schowaj dekoracyjne drobiazgi, które nie kojarzą się z latem. Niech zaczekają w szafie do kolejnej jesieni czy zimy.

3. Idealne wzory na lato: kwiaty, liście, motywy tropikalne, morskie, kojarzące się z podróżami, etniczne.

4. Ciepła pora roku to czas, by lekkie meble ażurowe – metalowe, drewniane, gięte czy wyplatane – stanęły nie tylko na tarasie, ale również w salonie. Z miejsca wykreują tu kurortową atmosferę. 

5. Stwórz domową dżunglę w salonie. Kup kilka duzych roślin doniczkowych i ustaw je razem w reprezentacyjnym miejscu. Nawet kilka zestawionych z sobą roślin wystarczy, by uzyskać efekt bogactwa zieleni.

6. Kojące wrażenie zanurzenia w naturze podkreślą doniczki z nieszkliwionej gliny albo osłonki plecione ze słomy, rafii, sznurka.

7. Sięgnij po wnętrzarski (i instagramowy) hit stylu boho – suszone kwiaty, liście, trawy. Kompozycje takie najlepiej wyglądają w prostych naczyniach z bezbarwnego szkła oraz surowej, nieszkliwionej ceramiki. Szczególnie modnym dodatkiem są pióropusze traw i trzcin. Choć niejednokrotnie można je znaleźć także podczas spaceru, mają w sobie magiczną moc – równie

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także