×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Kanapa w małym salonie. 10 świetnych realizacji

Kanapa w małym salonie. 10 świetnych realizacji

Autor: Urszula Tatur
07 wrz 2020 12:30
Aktualizacja: 09 wrz 2020 13:31

W małym salonie liczy się każdy centymetr. Wybór sofy powinien więc być starannie przemyślany, tak by nie okazało się, że jest ona jedynym meble w całym pokoju.

Forma sofy jest bardzo ważna, bo to ona decyduje o jej urodzie, a także ma decydujący wpływ na komfort naszego wypoczynku. Jednak przy wyborze tego mebla należy kierować się również wielkością pokoju, do jakiego jest przeznaczony. Tylko w ten sposób zachowamy bowiem właściwe proporcje pomiędzy wymiarami pomieszczenia a jego wyposażeniem, co jest jednym z istotnych kryteriów udanej aranżacji.

Zobacz też: Mały salon z jadalnią. 12 pięknych wnętrz

We wnętrzu o niedużym metrażu sofa oczywiście musi być mniejsza (2-, 2,5- lub 3-osobowa). Radzimy zdecydować się na narożnik lub tradycyjny model, ustawiony przy ścianie, tak by pozostało jeszcze miejsce na inne, niezbędne meble.

Czytaj także: Trendy 2020: kolor w salonie. 15 świetnych realizacji

Warto również zwrócić uwagę na praktyczne walory obicia sofy. Jeśli w domu są małe dzieci i zwierzaki odradzamy tak modny ostatnio welur – trudno z niego usuwać okruchy kanapek i ciasteczek oraz psią czy kocią sierść. Znacznie łatwiejsza do utrzymania w czystości jest natomiast skóra albo w miarę gładki, gęsto tkany materiał.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także