PARTNER PORTALU
Klasyczny salon. 5 eleganckich wnętrz. 10 zdjęć salonów!

Klasyczny salon. 5 eleganckich wnętrz. 10 zdjęć salonów!

Autor: Ewa Kozioł
17 sie 2022 16:00

Jak urządzić salon w stylu klasycznym? Mamy dla was kilka fajnych, ciekawych pomysłów z polskich domów i mieszkań.

  • Błękitna sofa w klasycznym salonie.
  • Sztukateria na ścianie w salonie.
  • Szare lamperie i kamień w salonie.
  • Złote dodatki i białe ściany w salonie.
  • Drewniana podłoga i sztukateryjne zdobienia w salonie.

1. Błękitna sofa w klasycznym salonie

Jednym z głównych założeń projektu było stworzenie bogato zdobionego, klasycznego wnętrza z licznymi elementami rozświetlającymi. Kuchnia z jadalnią, choć niezwykle eleganckie, stanowią jedynie tło dla strefy wypoczynku. W sercu tej przestrzeni stanęła błękitna sofa z aksamitnym obiciem, na lekkich chromowanych nóżkach. Błękitna tapicerka odbija się w licznych lustrach, otaczając nas zewsząd i dostojnie panując w tym projekcie.

Zdjęcie: Wojciech Kic

Innym niepowtarzalnym elementem salonu jest zabudowa RTV wykonana z naturalnego onyksu i postarzanych tafli lustra. Naturalny kamień, jakim jest onyks ma niezwykłe właściwości przezierne. Podświetlony od spodu, staje się kolejnym klejnotem tego wnętrza. Całość dopełniają szare meble i tekstylia oraz oryginalny obraz autorstwa Grażyny Grabowskiej.

Projekt wnętrza: arch. Agnieszka Hajdas, Arte Dizain, www.artedizain.pl

Czytaj więcej: Luksusowy apartament - piękne wnętrze w stylowym wydaniu

2. Sztukateria na ścianie w salonie

W tym salonie nie sposób oprzeć się myśli, że jedyne co zawsze jest modne to klasyka. Kontrapunktem do ścian w chłodnych bielach i szarościach, jest drewniany parkiet ułożony, we wzór chevron. Głęboki brąz francuskiej jodełki na podłodze to jedyny ciemny akcent kolorystyczny. Inne barwy, pojawiające się na tkaninach czy dodatkach to delikatne, spłowiałe pastele. To celowy zabieg – zdecydowane kolory odciągałyby tylko uwagę od kolekcji współczesnego malarstwa zdobiącej ściany.

Zdjęcie: Tom Kurek

W salonie swoje miejsce znalazły meble w stylu vintage czy oryginalne oświetlenie, ale też współczesne elementy wyposażenia, do których należy szary narożnik. Okazało się, że model poprzez swoją lekką i uniwersalną formę idealnie pasuje do salonu pełniącego równocześnie rolę biblioteki. 

Projekt wnętrza: Dawid Przewoźny, pracownia Whitecastle.pl, www.Whitecastle.pl

Więcej o tym mieszkaniu: Paryski szyk przy Mokotowskiej. Zobacz piękne wnętrze

3. Szare lamperie i kamień w salonie

W tym salonie nowoczesność spotyka się z klasyką, a tradycja idzie w parze z innowacyjnością. Mocno stylizowane elementy wystroju ubrane zostały w minimalistyczne barwy, a loftowe detale nabrały ciepła i przytulności. W salonie swoje miejsce odnalazły rodzinne pamiątki oraz szara narożna sofa tapicerowana w miękkiej tkaninie. Klimatu aranżacji dodają stylowe lamperie poprowadzone na całej wysokości ściany w ciemnym, grafitowym kolorze. Najbardziej reprezentacyjnym elementem we wnętrzu jest jednak dekoracyjny kamień – marmur Carrara. Zdobi on duży fragment ściany w salonie.

Zdjęcie: Bartosz Jarosz

Projekt wnętrza: Katarzyna Mikulska-Sękalska, Pracownia Architektoniczna Arrange

Więcej o tym mieszkaniu: Piękne, przestronne mieszkanie - klasycznie urządzone

4. Złote dodatki i białe ściany w salonie

Elegancki, klasyczny salon urządzony jest w jasnych kolorach. Białe ściany pięknie uzupełnia drewniana, podłoga kasetonowa oraz złoty dodatki. Obudowę z kominka podobnie jak stolik kawowe (Un’common) wykonane zostały z kamienia. Architekt doskonale połączył tu klasyczne, stylowe formy ze współczesnymi elementami wyposażenia i nowoczesnym oświetleniem.

Zdjęcie: Ład Studio

Projekt wnętrza:  Piotr Łucyan, Art’Up Interiors, 

Więcej o tym mieszkaniu: Elegancki dom w klasycznym stylu. Jedną ze ścian pokryto prawdziwym złotem! Ale efekt!

5. Drewniana podłoga i sztukateryjne zdobienia w salonie

Część wypoczynkową funkcjonalnie wyznacza podłoga pięknie wykończona jasną, dębową deską. W salonie nie mogło oczywiście zabraknąć kominka. Sztukateryjne zdobienia z wkomponowanym w nie lustrem wykonano według pomysłu Edyty Niewińskiej. Naprzeciwko stanął okrągły kawowy stolik i obszerny narożnik, który z powodzeniem mieści całą czteroosobową rodzinę. Bardziej kameralne rozmowy prowadzić można tuż obok, zatapiając się w wygodnym fotelu w stylu retro.

Zdjęcie: Bartosz Jarosz

Projekt wnętrza: Edyta Niewińska, EnDecoration; www.endecoration.pl

Więcej o tym wnętrzu: Dom po remoncie - piękne, klasyczne wnętrze

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także