PARTNER PORTALU
Kolor w salonie. 5 pięknych projektów. 10 zdjęć salonów w różnych kolorach!

Kolor w salonie. 5 pięknych projektów. 10 zdjęć salonów w różnych kolorach!

Autor: Ewa Kozioł
23 wrz 2022 13:44

Zielony, niebieski czy żółty? Jaki kolor wybrać do salonu? Jak dobrze zaprojektować kolorowy salon? Mamy dla was kilka ciekawych projektów. W każdym z nich w salonie pojawia się kolor.

  • Narożnik w amarantowym kolorze w salonie.
  • Niebieskie kanapy w salonie. 
  • Żółty fotel i błękitna ściana w salonie.
  • Pastelowe ściany w salonie.
  • Niebieskie zasłony w salonie.

1. Narożnik w amarantowym kolorze w salonie

Mocnym punktem na mapie salonu jest rozłożysty narożnik w nasyconej barwie amarantu, zestawionej z nieco tylko mniej wyrazistym z odcieniem granatu i ochry. Charakteru nie można odmówić też biblioteczce, gdzie śmiało wyeksponowane książki umieszczono na czarnym regale. Do tego stylowa lampa podłogowa i postarzany dywan w stylu perskim – wszystko to tworzy domowy klimat, nie tracąc nic ze swej niewymuszonej elegancji. 

Zdjęcie: Aleksandra Dermont, Ayuko Studio

Projekt wnętrza: Finchstudio, www.finchstudio.pl

Więcej o tym mieszkaniu pisaliśmy tu: Mieszkanie pełne kolorów - piękny apartament we Wrocławiu

2. Niebieskie kanapy w salonie

Ściany w salonie pomalowano na biało, co w połączeniu z eleganckimi sztukateriami nadaje wnętrzu niezwykle szykownego charakteru. Mocnymi elementami salonu, które natychmiast przyciągają wzrok, są dwie welurowe kanapy w kolorze głębokiego błękitu. Z kolei minimalistyczne czarne meble wprowadzają do wnętrza klimat rodem z epoki art déco. Całość dopełniają drewniane deski w odcieniu Jodła Klasyczna Mainland marki Barlinek z linii Pure Classico Line.

Zdjęcie: Marek Koptyński

Projekt wnętrza: Ewa Grzywa, architekt wnętrz Decoroom, www.decoroom.eu

Opis całego projektu: Mieszkanie w sercu Wrocławia. Nowocześnie i z kolorem! 

3. Żółty fotel i błękitna ściana w salonie

W salonie głównym elementem ozdobnym jest zestawienie starej cegły z piękną dębową jodłą. Całość przełamano kolorem – błękitem. W strefie wypoczynkowej zaaranżowany jest kącik z sofą i fotelami, a na przeciwległej ścianie miejsce na TV. Z tej strefy wyjdziemy na balkon oraz mamy dodatkowe przejście do jednej z sypialni. Sąsiaduje z nią też kuchnia połączona z przestronną jadalnią. Dodatkowym akcentem dekoracyjnym jest piękny grzejnik w stylistyce nawiązującej do początku XX wieku. Formalny charakter wnętrza przełamują tkaniny i wzory. 

Zdjęcie: Paweł Mądry

Projekt wnętrza: Anna Maria Sokołowska, pracownia Anna Maria Sokołowska Architektura wnętrz, www.amsokolowska.pl

Czytaj więcej: Kamienica w Sopocie - piękne mieszkanie z klimatem starego miasta

4. Pastelowe ściany w salonie

W salonie znalazł się wygodny narożnik stojący tyłem do jadalni oraz właśnie jadalnia z prostokątnym drewnianym stołem i nieco loftowymi w stylu krzesłami. Kanapa w niebieskim kolorze, z kolorowymi poduszkami, które ożywiają całą aranżację, idealnie pasuje do koloru ścian, które też dosyć niestandardowe są w pastelowym błękicie. 

Architekci stworzyli też tutaj dodatkowy pas szaf i charakterystyczną bibliotekę, która oddziela hol od salonu, a do jej zasobów mamy dostęp z obu stron. Większy segment od strony holu mieści książki, od jadalni natomiast daje idealne tło dla stołu i dużego, okrągłego lustra.

Zdjęcie: Aleksandra Dermont

Projekt wnętrza: Framuga Studio, www.framugastudio.pl 

Opis całego mieszkania: 85-metrowe mieszkanie na Pradze. Właściciele nie bali się zaszaleć!

5. Niebieskie zasłony w salonie

Salon urządzony jest w stylu nowoczesnym. Subtelnie ocieplają go naturalne tkaniny obić mebli, zasłon i poduszek oraz obrazy na ścianach. Ciepło wprowadza także drewniana podłoga. To orzech amerykański. Spokojną aranżację ożywiają natomiast zasłony w niebieskim kolorze, które nadają jej też indywidualnego wyrazu.

Zdjęcie: KODO Projekty i Realizacje Wnętrz

Projekt wnętrza: KODO Projekty i Realizacje Wnętrz

Więcej tu: Nowoczesne mieszkanie w Warszawie. Piękne wnętrze. Zobacz zdjęcia!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także