Kolor w salonie. Poznaj trendy na 2021. Dużo zdjęć!

Kolor w salonie. Poznaj trendy na 2021. Dużo zdjęć!

Autor: Urszula Tatur
03 marz 2021 10:56

Progności trendów w projektowaniu i eksperci w dziedzinie barw wyodrębnili cztery trendy projektowania wnętrz, które będą najbardziej popularne w nadchodzących latach. Nazwali je: Uncluttered Wabi-Sabi, Calm Enclosure, Biophilic Awareness i Technology.

Uncluttered Wabi-Sabi to trend pochodzący z Japonii. Chodzi w nim o powrót do prostoty i celebrowanie niedoskonałości. Kolory, które najlepiej oddają piękno niepewności to brązy, beże i jasne szarości.

Calm Enclosure odzwierciedla potrzebę schronienia się w przytulnym wnętrzu w obliczu globalnej niepewności. Trend wykorzystuje najżywsze kolory, takie jak ciepłe żółcie i głębokie czerwienie. Jeśli chcemy coś podkreślić lub przyciągnąć uwagę, możemy użyć kolorów z kolekcji Calm Enclosure, a efekt nie będzie przesadzony. Te kolory dają siłę, podnoszą na duchu i dodają energii, a jednocześnie nie są krzykliwe ani narzucające się.

Biophilic Awareness dotyczy odzyskania kontaktu z naturą. Wyraża się to poprzez „wprowadzenie otoczenia do wewnątrz” – włączenia kamienia, drewna, roślin, naturalnego światła, a nawet wody, w wystrój wnętrza. Trend wykorzystuje kolory natury, w tym błękity i zielenie.

Technology inspirowany jest połączeniem człowieka i sztucznej inteligencji. Znajduje to odzwierciedlenie w subtelnych futurystycznych projektach, zestawiających regularne i nieregularne formy, twarde i miękkie materiały, błyszczące i matowe powierzchnie. Reprezentuje go paleta czystych błękitów, granatów i srebra.

Te cztery trendy stały się punktem wyjścia do wyboru kolorów idealnie oddających ich charakter. Ekspertka w dziedzinie barw i projektantka wnętrz Sara Garanty wraz z zespołem przeanalizowała 400 kolorów i wybrała spośród nich 34. Tak powstała kolekcja Colours of Wellbeing – paleta barw wspierająca projektantów w nadawaniu wnętrzom nowego wymiaru.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także