×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Kolory świąt 2021. Święta w zielonym kolorze. Architekt radzi jak ozdobić dom!

Kolory świąt 2021. Święta w zielonym kolorze. Architekt radzi jak ozdobić dom!

Autor: Ewa Kozioł
11 gru 2021 17:38

Jak udekorować dom na święta w kolorze zielonym? Jakie ozdoby wybrać? Z czym łączyć zieleń w świątecznych aranżacjach? Radzi i podpowiada architekt Barbara Wiśniewska z pracowni KODO Projekty i Realizacje Wnętrz.


Zieleń oferuje ogromne możliwości w budowaniu świątecznej scenerii we wnętrzach. Jeżeli kolor ten stanowi tło, np. w postaci mebli, wykończenia ścian czy tekstyliów, warto postawić na dekoracje bazujące na złocie. Duet ten pozwala stworzyć eleganckie, niebanalne i szlachetne aranżacje. Dobrze prezentuje się w minimalistycznych, jasnych wnętrzach. Przełamuje nowoczesny charakter, a np. w wariancie „złoto – trawiasta zieleń” wprowadza nutę stylu retro. Dobrym tłem dla tego połączenia są naturalne materiały, takie jak drewno czy wiklina.

Zielono-złote dodatki warto zastosować już na wejściu, w formie wieńca lub innej dekoracji zawieszonej na drzwiach. Elementy te możemy wykorzystać dodatkowo jako ozdoby okien. Ciekawą alternatywą jest także łączenie zieleni igliwia z czerwonymi dekoracjami. Dzięki temu uzyskamy świąteczny efekt w hollywoodzkim stylu.

Idealnym kompanem dla zieleni jest także natura. Takie połączenia sprawdzą się praktycznie w każdym wnętrzu. Przykładem dekoracji może być choćby aranżacja wigilijnego stołu – z zieloną girlandą z igliwia przechodzącą przez jego środek, ozdobiona szyszkami, laskami cynamonu czy plastrami suszonych pomarańczy. Takie dodatki można bez problemu nabyć w sklepach budowlanych, ogrodniczych bądź w kwiaciarniach, a także przynieść z ogrodu czy ze spaceru po lesie. Zieleń igliwia pięknie prezentuje się również w wersji sauté – bez ozdób, ale z udziałem lampek o ciepłej barwie.

Warto pamiętać, aby przy wyborze świątecznych dekoracji do naszego domu kierować się przede wszystkim stylem i barwą dominującą we wnętrzach.

Zobacz także Dom na święta. 20 pomysłów na dekoracje świąteczne. Piękne inspiracje!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także