PARTNER PORTALU
Kominek w salonie. 15 pięknych wnętrz. Zobacz zdjęcia!

Kominek w salonie. 15 pięknych wnętrz. Zobacz zdjęcia!

Autor: Urszula Tatur
12 wrz 2020 20:41

Jeszcze do niedawna kominek miał tylko pięknie wyglądać, budując niepowtarzalny klimat wnętrza, nadając mu oryginalności, tworząc przytulną i kameralną atmosferę. Ale teraz jego rola diametralnie się zmieniła. Tradycyjne kominki to dziś synonim bezpieczeństwa i niezależności.

Jesień i zima to czas, na który nie wszyscy się cieszą. Nic dziwnego – deszcz, śnieg i ujemne temperatury mogą budzić zniechęcenie. Tym bardziej, że w Polsce taki stan często trwa od października do marca, więc sporą część roku. Ale nie ma tego złego… Okropna pogoda na zewnątrz oznacza, że tym bardziej doceniamy domowe ciepło – w przenośni i dosłownie.

Kiedy hula wiatr, a my siedzimy w przytulnym, ładnie urządzonym wnętrzu, humor natychmiast może się poprawić. Jest jeszcze lepiej, gdy, oprócz grzejników czy przyjemnego ogrzewania podłogowego, mamy do dyspozycji także kominek. Ogień ma siłę przyciągania, więc kominek w okresie jesienno-zimowym staje się centrum rodzinnych spotkań. I bardzo dobrze! Przyjemne ciepło bijące z kominka uprzyjemni długie jesienne wieczory, ale zadba także o komfort i poczucie bezpieczeństwa całej rodziny. 

Ale kominek to nie tylko praktyczny (jest dodatkowym źródłem ciepła), lecz także ładny element wyposażenia wnętrz. Można sprawić, że będzie prezentował się klasycznie albo nowocześnie. Wszystko zależy od pomysłu na jego ekspozycję.

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także