PARTNER PORTALU
Liczy się spokój

Liczy się spokój

Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
01 kwi 2008 00:00

Wnętrze stworzone z myślą o biznesmenach i pracujących w Polsce zagranicznych specjalistach. Idealne do odpoczynku, niezbędnej czasem pracy po godzinach oraz goszczenia rodziny i przyjaciół. Elegancka i udana namiastka własnego domu...

Funkcjonalność i wygodna nowoczesność, lekki i świeży minimalizm, a wszystko podane w miłej i ciepłej formie - takie były założenia aranżacyjne całego apartamentu, nie wyłączając jego najbardziej reprezentacyjnej części.

Salon został zaaranżowany w bardzo stonowanej kolorystyce: odcieniach beżu, brązu i gołębiej szarości. Wyposażono go jedynie w niezbędne meble i sprzęty: w centrum stanął wygodny zestaw wypoczynkowy i stolik do kawy, pod ścianami - proste, nieduże szafki.

Jedną ze ścian utworzyła ciekawa konstrukcja, stworzona ze zgeometryzowanych płaszczyzn kamienia, drewna i szkła. Zabudowa służy m.in. jako miejsce ekspozycji kominka i telewizora, ukrywa też szklane drzwi, za którymi znajduje się nieduży gabinet z domową biblioteką. To element, który wyraźnie dynamizuje stonowaną przestrzeń, podobnie jak częściowo obniżony sufit.

"Wędrujący" kolor

Stonowaną, naturalną kolorystykę, od czasu do czasu ożywiają pojedyncze elementy - "wędrujące" po mieszkaniu soczyście czerwone krzesła, a także światło. Za dnia pobudza i dostarcza dużą dawkę energii, wpadając przez ogromne (przysłaniane żaluzjami i długimi, jasnymi zasłonami) okna. Wieczorem, umiejętnie rozmieszczone w strategicznych miejscach wnętrza, staje się sprzymierzeńcem relaksu.

Z błyskiem i nie tylko

Światło wdzięcznie odbija się w lśniących materiałach i powierzchniach, których jest tutaj całkiem sporo. Błyszczy podłoga, fronty szafek oraz tafle szkła na ścianach. Błyszczące powierzchnie, dla równowagi (i aranżacyjnego spokoju) zestawiono jednak z matowymi płaszczyznami, które nadają całości elegancki charakter.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także