PARTNER PORTALU
Lustro we wnętrzu. Zobacz najciekawsze rozwiązania

Lustro we wnętrzu. Zobacz najciekawsze rozwiązania

Autor: Katarzyna Masłowska
10 gru 2018 10:51

Lustro we wnętrzu może stanowić niebanalną dekorację. Poza funkcją użytkową, w ciekawy sposób kreuje przestrzeń - powiększa optycznie pomieszczenia i dodaje niezwykłego uroku.

Coraz częściej lustra są stosowane zarówno w dużych, jak i małych wnętrzach. Możemy je aranżować jako ozdoby, obrazy, dekoracje. Szklana tafla może być efektownym dodatkiem, ale może też grać pierwsze skrzypce, na przykład w salonie. Często zachwyca jego rozmiar, piękna ramą albo nowoczesna forma tafli.

Praktyczną rolą lustra, poza stałym śledzeniem naszego wyglądu, jest ich wykorzystanie do optycznego powiększania wnętrz. Wykonanie lustrzanej ściany w wąskim pomieszczeniu powoduje, że nabiera ono głębi i daje poczucie tak potrzebnej przestrzeni. Możemy też w lustrze uchwycić piękny widok z okna – efekt może okazać się zachwycający. Za pomocą lustrzanych tafli pięknie wyeksponujemy również inne ozdoby: obrazy, żyrandole, bibeloty.

Zobacz także: Salon z kuchnią i jadalnią. 20 wnętrz z polskich domów

Nie możemy zapominać o lustrach w łazience. W tym miejscu pełnią przede wszystkim rolę praktyczną. Jednak ich forma i wielkość oraz odpowiednie umiejscowienie zmieniają też charakter pomieszczenia. Są nieodzowne w małych łazienkach, których nie brakuje w polskich domach. Tu warto zastosować lustro na dużej powierzchni ściany lub na dwóch sąsiadujących płaszczyznach.

Wreszcie lustro może być dziełem sztuki samym w sobie, czysta tafla, bez ram w nowoczesnych wnętrzach tworzy wrażenie elegancji i czystości.

To Cię zainteresuje: Dom parterowy – tak urządzisz 150 metrów

Lustra jako główny element dekoracji polecamy wszystkim, którzy nie mają pomysłu na dekoracje, jak również nie lubią koloru czy nadmiaru dekoracji na ścianach.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także