PARTNER PORTALU
Mała jadalnia w salonie: 10 pięknych wnętrz. Zobacz zdjęcia

Mała jadalnia w salonie: 10 pięknych wnętrz. Zobacz zdjęcia

Autor: Ewa Kozioł
28 paź 2020 11:53

Jak urządzić małą jadalnię w salonie? Jak ustawić stół? Jakie krzesła wybrać? Zobaczcie kilka fajnych pomysłów w każdym w stylu.

Nie każdy z nas może sobie pozwolić na urządzenie jadalni z dużym stołem w osobnym pomieszczeniu. W mieszkaniach w bloku, często z racji niewielkiego metrażu, jest po prostu niemożliwe. Trzeba więc pomyśleć o innym rozwiązaniu. Bo jadalnię nawet w małym wnętrzu warto mieć! Jeśli wszystko dobrze zaplanujemy to na pewno uda nam się znaleźć miejsce na czteroosobowy stolik. 

Małą jadalnię najlepiej jest urządzić w przestrzeni salonu, kuchni lub pomiędzy tymi dwiema strefami. O tym, która z tych opcji jest najlepsza czy najbardziej wygodna, ostatecznie zdecyduje wielkość i układ otwartej strefy dziennej. Planując aranżację jadalni pamiętajmy, że musi ona pasować zarówno do przestrzeni salonu, jak i kuchni. Styl, kolorystyka i meble powinny tworzyć spójną, estetyczną całość. Jeśli chcemy podkreślić odrębność jadalni, nadać jej nieco bardziej indywidulany charakter, możemy na przykład ścianę, przy której stoi stół z krzesłami, wykończyć innym kolorem farby czy tapetą o ciekawym wzorze.

Wybierając meble do małej jadalni w salonie pamiętajmy, że nie mogą one być zbyt ciężkie. Możecie na przykład solidny stół na mocnych, drewnianych nogach zastąpić stołem na szczupłych metalowych nóżkach. Dobrym rozwiązaniem będą również stoliki okrągłe na pojedynczej podstawie, która jest praktycznie niewidoczna. A co z krzesłami? Warto pomyśleć o lekkiej konstrukcji krzeseł. Mogą być przezroczyste, białe lub jakimś fajnych kolorze. 

Polecamy także Sofy do małego salonu: 10 świetnych kolekcji. Zobacz zdjęcia!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także