PARTNER PORTALU
Maliny w szklanym pucharze

Maliny w szklanym pucharze

Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
01 kwi 2008 00:00

Dzienna strefa mieszkania miała być zachętą do wspólnego spędzania jak największej ilości czasu. Dlatego salon zajmuje wspólną przestrzeń z jadalnią i kuchnią.

W tak jasnym, przestronnym i optymistycznym wnętrzu chce się przebywać jak najdłużej. Zastosowano tu głównie naturalne materiały (drewno, rattan, tkaniny) i bardzo stonowaną kolorystykę: odcienie écru, brązy i beże. By jednak nie było nudno, a także by przełamać monochromatyczność wnętrza, zostały wprowadzone kolorystycznie soczyste detale: malinowe poduszki, szklany wazon w odcieniu karminowej czerwieni oraz korespondujące z nimi, lśniące, kuchenne szafki. Nawet naturalny kolor drewnianych żaluzji, w zależności od padającego słonecznego światła, zmienia się w apetyczną, różowawą lub czerwoną barwę.

Salon, jadalnia i kuchnia zajmują jedną, otwartą przestrzeń. Granicą między nimi stała się oryginalna kuchenna wyspa, a właściwie znajdująca się na niej nietypowa, umieszczona na stalowych wspornikach ozdoba, zaprojektowana przez artystę Tomasza Łączyńskiego. To rodzaj szklanego parawanu, stworzonego z trzech tafli grubego, półprzezroczystego szkła, odlanego techniką fusingu. Szklane ekrany dzielą wyspę na dwie części. Jedna część to stricte użytkowy, kuchenny blat roboczy, przy którym przygotowuje się posiłki. Drugą część tworzy podwieszana półka, od strony salonu pełniąca rolę baru lub blatu, przy którym gospodarze jadają czasami śniadanie. Takie rozwiązanie sprawiło wrażenie otwartości i przenikania się wnętrz, a jednocześnie stworzyło subtelną granicę, za którą można ukryć kuchenny rozgardiasz.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także