×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Mały salon: 12 pięknych wnętrz. Zobacz zdjęcia!

Mały salon: 12 pięknych wnętrz. Zobacz zdjęcia!

Autor: Ewa Kozioł
Dodano: 16 wrz 2020 09:10
Zaktualizowano: 16 wrz 2020 11:15

Jak urządzić mały salonu? Jakie kolory wybrać? Które materiały będą najlepsze? W naszym przeglądzie znajdziecie salony o mały metrażu urządzone ładne i wygodnie.

Urządzenia małego salonu na pewno stanie się nieco prostsze jak na samym początku dokładnie określimy swoje oczekiwania. Zastanówmy się jaka kanapa będzie na potrzebna: narożnik czy sofa dwuosobowa. Dobrym rozwiązaniem, które warto wziąć pod uwagę, to kanapa rozkładana z funkcją spania. Dodatkowe miejsce do spania przyda się nawet, jeśli mamy oddzielą sypialnię. Dokładnie też sprawdźmy jak duża kanapa zmieści się w naszym salonie oraz czy rozkład pomieszczanie pozwoli nam na zakupu narożnika. 

Kolejną kwestią jest kolorystyka. W salonie o mały metrażu sprawdzi się jasna paleta barw: biel, szarości, pastele, które optycznie powiększą przestrzeń. Jeśli lubicie ciemne kolory to zastosujcie je na przykład na jednej ścianie lub tylko na fragmencie ściany. Podobnie jak materiały wykończeniowe typu cegła, beton, tapeta. One również najlepiej będą wyglądały na jednej ścianie. Jeśli zaś podobają Wam się mocne, intensywne barwy takie jak limonkowa zieleń, czerwień, turkus czy żółty to wykorzystajcie je w dodatkach. Łatwo i niedrogo będzie można wymienić je na inne, a do tego pięknie ożywią salon urządzony w jasnych kolorach. 

Jakie meble wybrać do małego salonu? Dobrym rozwiązaniem będą meble lekkie - nieduża komoda na nóżkach lub powieszana szafka pod telewizor (może też stać na nóżkach). Wybierając stolik kawowy, nawet nieduży, weźcie pod uwagę modele z miejscem na przechowywanie - niedużą szafką lub tylko miejscem na położenie pod blatem pilota. Meble mogą być białe (w połysku lub w macie), ale również drewniane lub w kolorze drewna. Najważniejsze, aby ich wielkość oraz ilość pasowała do metrażu salonu. Pamiętajcie o tym! Zbyt duża ilość różnych szafek sprawi, że w naszym salonie zrobi się niezły bałagan. 

Jeśli salon znajduje się w otwartej strefie dziennej, co jest w zasadzie obecnie najczęściej spotykanym rozwiązaniem, urządzając go trzeba wziąć pod uwagę również kuchnię oraz jadalnię. Otwarta przestrzeń powinna być bowiem spójna pod kątem wybranego stylu, kolorystyki, materiałów wykończeniowych oraz mebli. Planujmy więc wszystko od razu, nawet jeśli każdą ze stref będziemy urządzać bądź remontować etapami. 

Polecamy także Cegła w salonie: 10 pięknych, modnych wnętrz. Zobacz zdjęcia!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także