Mały salon. 15 przykładów aranżacji

Mały salon. 15 przykładów aranżacji

Autor: Katarzyna Masłowska
24 wrz 2019 09:06

Mały salon, a z takimi często mamy do czynienia w polskich mieszkaniach, sprawia niejednokrotnie duży problem. Jak go urządzić? Zobaczcie pomysły projektantów i architektów wnętrz.

Mały salon wymaga sporej wiedzy i dużej pomysłowości. Niełatwo tak rozplanować niewielką przestrzeń mieszkalną, by nie tylko dobrze się prezentowała, ale przede wszystkim była w pełni funkcjonalna.

Z problemem tym spotyka się większość z nas. Bowiem mieszkania, które kupujemy w większości przypadków nie są zbyt duże. Coraz częściej też łączą przestrzeń kuchni z salonem, co dodatkowo zmniejsza metraż przeznaczony tylko i wyłącznie na strefę wypoczynkową.

Zobacz także: 20 szarych salonów. Zobaczcie jak mieszkają Polacy!

Istotną rzeczą w przypadku małych przestrzeni jest umiejętne zagospodarowanie każdego metra kwadratowego. Adekwatnie dobrane i ustawione meble, ścienne dekoracje oraz jasne ściany i lustra potęgujące wrażenie przestronności to klucz do sukcesu w aranżacji tego typu wnętrza. 

Podłogi oraz ściany w rozjaśniających odcieniach to bezdyskusyjnie idealny wybór przy niedużych wnętrzach. Jasne tonacje sprawią, że mieszkanie wyda się bardziej przestronne.

Nie tylko jasne ściany, ale i duże lustra powodują wrażenie głębi oraz przestronności naszych czterech kątów. Duże lustro to wirtuozerski element dekoracji, który podaruje wizualnie kilka metrów więcej niż w rzeczywistości.

Jak więc zaprojektować ładny i praktyczny salon na niewielkim metrażu? Inspiracje i gotowe pomysły znajdziecie w naszej galerii. Zapraszamy!

To Cię zainteresuje: Szkło nad blatem. Zobacz 20 pięknych kuchni

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także