PARTNER PORTALU
Mały salon. 5 pięknych wnętrz. 10 zdjęć małych salonów!

Mały salon. 5 pięknych wnętrz. 10 zdjęć małych salonów!

Autor: Ewa Kozioł
01 sie 2022 09:25

Urządzasz mały salon? Szukasz pomysłów, inspiracji? Znajdziesz je w naszym przeglądzie. Zobacz pięknie salony z polskich domów i mieszkań.

  • Mały salon z błękitnymi kanapami i sztukaterią na ścianie.
  • Drewno i szarości w małym salonie.
  • Cegła na ścianie i niebieska kanapa w małym salonie.
  • Mały salon w jasnych kolorach.
  • Funkcjonalna ścianka RTV w małym salonie.

1. Mały salon z błękitnymi kanapami

Salon urządzony jest w nowoczesnym stylu. Stonowana kolorystyka, która łączy naturalne drewno, gładkie tynkowane powierzchnie i delikatną sztukaterię, stanowi tło dla mocnych kolorystycznych akcentów i elementów wyposażenia. 

Zdjęcie: Marek Koptyński

Ściany w salonie są białe, co w połączeniu z eleganckimi sztukateriami nadaje wnętrzu niezwykle szykownego charakteru. Mocnymi elementami salonu, które natychmiast przyciągają wzrok, są dwie welurowe kanapy w kolorze głębokiego błękitu. Z kolei minimalistyczne czarne meble wprowadzają do wnętrza klimat rodem z epoki art déco. Całość dopełniają drewniane deski w odcieniu Jodła Klasyczna Mainland marki Barlinek z linii Pure Classico Line.

Autorka projektu: Ewa Grzywa, Decoroom, www.decoroom.eu

Więcej o tym wnętrzu: Mieszkanie w sercu Wrocławia. Nowocześnie i z kolorem!

2. Drewno i szarości w małym salonie

Sercem salon jest wygodna, a optycznie lekka sofa marki Sits, której towarzyszy komfortowy fotel z podnóżkiem oraz stolik z blatem ze spieku kwarcowego Laminam z kolekcji I Naturali Noir Desir. Na znajdującym się tuż obok regale oprócz miejsca na książki i dekoracyjne drobiazgi architekt zaplanowała gniazdka do ładowania laptopa czy telefonu. Co więcej, w tę zabudowę dyskretnie wkomponowała również klimatyzator. Odpowiednie urządzenie w nietypowej czarnej obudowie ginie z oczu, umieszczone nad najwyższą półką.

Zdjęcie: Karol Kleszyk, Promo Focus

W salonie dominują odcienie szarości zestawione z matową czernią metalowych elementów wykończeniowych. Ten graficzny duet ociepliły jednak naturalne odcienie dębu. Tak pożądane odczucie przytulności budują także szykowne, ale miłe w dotyku tkaniny.

Autorka projekt: Małgorzata Staniek, pracownia Marbou, www.marbou.pl

Czytaj więcej: 34-metrowe mieszkanie w Krakowie. Bardzo eleganckie wnętrze!

3. Cegła na ścianie w małym salonie

W salonie architekci umiejętnie połączyli styl loftowy, z lekką klasyką i elementami vintage.  Podstawowe motywy kolorystyczne, które widzimy we wnętrzu, to brąz drewna, korespondujący z czerwienią ceglanych fragmentów ścian. Nieoczywisty klimat nadają całej przestrzeni silne, czarne akcenty oraz złote dodatki.

Zdjęcie: KODO Projekty i Realizacje Wnętrz 

Niekwestionowaną gwiazdą wnętrze jest kanapa obita aksamitem w barwie intensywnego turkusu – dowód na to, że mocny akcent kolorystyczny odnajdzie się nawet na najmniejszym metrażu.

Autorzy projektu: KODO Projekty i Realizacje Wnętrz, www.kodo.pl

Więcej o tym wnętrzu: Bardzo małe mieszkanie. Dobrze urządzone 35 mkw. Ale piękne!

4. Mały salon w jasnych kolorach

Sąsiadujący z aneksem kuchennym salon jest dość minimalistyczny. Mieści dwuosobową sofę i dębowy stolik kawowy. Celowo nie ma tu telewizora, bo przestrzeń miała służyć przede wszystkim do odpoczynku. Salon miał być elegancki, a wyposażenie i oświetlenie dobrej jakości, mieszczące się w określonym budżecie. Na ścianach przeplatają się kojące odcienie szarości i cegła. Jasne, stonowane barwy to ukłon w stronę neutralnej palety, widocznej nie tylko w kolorach ścian, ale także w elementach wyposażenia. 

Zdjęcie: Bernadetta Kuczyńska Interior Photography

Autorka projektu: Ewelina Latra-Kalinowska, Latre Design, www.latre.pl

Więcej tu: Małe mieszkanie: eleganckie i klimatyczne. Piękne wnętrze w kamienicy! 

5. Funkcjonalna ścianka RTV w małym salonie

Punktem wyjścia w przypadku tej realizacji była zmiana układu lokatorskiego i otwarcie kuchni na salon. W efekcie powstała funkcjonalna przestrzeń ze ścianką RTV w samym jej centrum i blatem kuchennym po drugiej stronie. Lekkość i harmonia zdefiniowane są poprzez odpowiednie proporcje barw oraz układ zabudowy, zapewniający sporo miejsce na przechowywanie.

Zdjęcie: KODO Projekty i Realizacje Wnętrz

Wnętrze jest jasne i ponadczasowe. Architekci postawili na styl nowoczesny, ale w ciepłym, przytulnym wydaniu. Bazą aranżacji jest duet bieli i szarości, który przekłamują intrygujące wzory i urokliwe pastele. Dynamizm nadają wnętrzu aksamitne obicia mebli, mięsiste tekstylia oraz przykuwająca wzrok tapeta w sypialni.

Autorzy projektu: KODO Projekty i Realizacje Wnętrz, www.kodo.pl

Więcej o tym wnętrzu: 45-metrowe mieszkanie w Warszawie. Jasny salon, biała kuchnia!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także