Mały salon. 5 projektów nowoczesnych salonów. 10 pięknych zdjęć!

Mały salon. 5 projektów nowoczesnych salonów. 10 pięknych zdjęć!

Autor: Ewa Kozioł
05 sie 2022 10:48

Jak wygodnie, pięknie i modne urządzić mały salonu? Mamy dla was kilka fajnych wnętrz projektu polskich architektów.

  • Mały, nowoczesny salon z lustrami na ścianie.
  • Mały, nowoczesny salon z kuchnią.
  • Czerwona cegła w małym, nowoczesnym salonie.
  • Modułowy regał w małym, nowoczesnym salonie.
  • Ciemne kolory w małym salonie.

1. Mały, nowoczesny salon z lustrami na ścianie

Sercem mieszkania jest otwarta strefa dzienna, która łączy salon, kuchnię i jadalnię. Część wypoczynkową tworzą sofa i fotel w jasnej tapicerce, którym towarzyszy stolik na delikatnej metalowej podstawie. Powyżej natomiast znalazły się ozdobne lustra w nowoczesnych, ale bardzo dekoracyjnych ramach. Naprawdę duże lustro znalazło się jednak nad stołem jadalnianym, bliżej wejścia do pomieszczenia. To interesujące rozwiązanie sprawia, że pomieszczenie wydaje się znacznie przestronniejsze, niż wskazywałby metraż, a zarazem staje się dużo jaśniejsze.

Zdjęcie:  Łukasz Bera. 

W salonie dominuje biel łączona z beżami oraz z drewnem o naturalnym wybarwieniu. Paletę barw ożywia szlachetne złoto oraz apetyczna barwa malinowa. Ten odcień mają m.in. krzesła w salonie.

Autorka projektu: arch. Joanna Nawrocka, JN STUDIO Joanna Nawrocka, www.jnstudio.pl

Więcej przeczytasz tu: Jasne i eleganckie mieszkanie. Tak urządzono 50 mkw we Wrocławiu

2. Mały, nowoczesny salon z kuchnią

Otwarta strefa dzienna nie ma wiele podziałów, dlatego czuje się tu przestrzeń, ale jednocześnie wszystkie funkcje są doskonale czytelne. W salonie czarnej, tapicerowanej sofie towarzyszy wygodny, szary fotel uszak. Ścianę za kanapą wykończono loftową cegłą, a zdobi ją duży, industrialny zegar.

Zdjęcie: Kamila Markiewicz-Lubańska. Stylizacja: Maria Szymańska.

W jadalni biały, prostokątny stół projektantka zestawiła ze skandynawskimi w stylu, tapicerowanymi krzesłami na drewnianych nóżkach. Te w pepitkę są naprawdę świetne! Królową części dziennej bez wątpienia jest tu otwarta na salon czarno-biała kuchnia. 

Autorka projektu: Projekt: Klaudia Tworo, pracownia Klaudia Tworo Projektowanie Wnętrz, www.klaudiatworo.com

Więcej o tym wnętrzu: Świetne małe mieszkanie w Łodzi. Czarno-biała kuchnia jest piękna!

3. Czerwona cegła w małym, nowoczesnym salonie

Salon urządzony jest w stylu vintage. Szczególnie imponująco prezentuje się tu ściana z czerwonej cegły. Na jej tle świetnie kontrastują elementy z czarnej stali, z kolei pozostające w przewadze szarości (mebli i pozostałych ścian) stanowią spokojne tło, które pięknie ją eksponują. Międzypokoleniowy dialog nawiązuje komplet drewnianych mebli w jadalni – świetnie dogadując się z nowoczesnymi elementami wyposażenia.

Zdjęcie: Marta Behling / Pion Poziom.

 

Pomimo niewielkiego metrażu wnętrze emanuje przestrzenią i światłem. To zasługa także niestandardowej, ponad trzymetrowej wysokości pomieszczeń oraz okien, które dobrze doświetlają wnętrza. Zarówno cechy architektury budynku jak i projektu wnętrza sprawiają, że strefa dzienna mieszkania jest przestronna i komfortowa.

Autorka projektu: Monika Pniewska, Monika Pniewska Projekty Wnętrz

Więcej o tym mieszkaniu: Kawalerka w Warszawie - piękne wnętrze po remoncie

4. Modułowy regał w małym, nowoczesnym salonie

Strefę dzienną zaprojektowano jako otwartą przestrzeń łączącą salon, jadalnię oraz kuchnię. Jednym z najciekawszych elementów w strefie dziennej jest wyspa wykonana ze stali polerowanej, dzięki czemu dość pokaźna bryła, mieszcząca wszystkie funkcje kuchenne, znika odbijając światło i przestrzeń salonu.

Zdjęcie: Fotomohito. 

W salonie uwagę przyciąga regał inspirowany twórczością Pieta Modriana. Mebel ten, dzięki zamykanym i otwieranym modułom, porządkuje niezbędne w każdym mieszkaniu książki oraz drobiazgi. Wszystkie drzwi we wnętrzu wykonano w systemie przesuwnym, aby nie tracić cennych centymetrów i harmonijnie łączyć z sobą przestrzeń.

Projekt: Magdalena Bielicka, Maria Zrzelska-Pawlak, pracownia Magma, www.pracownia-magma.pl

Czytaj więcej: Małe mieszkanie na gdańskim osiedlu. Zobacz jak urządzono 42 mkw

5. Ciemne kolory w małym salonie

Charakter salonu jest bardzo męski, klubowy, kojarzy się z dobrą whisky i aromatycznymi cygarami. Całość otrzymała ciemną kolorystykę, dopełnioną rdzawymi pasmami na grafitowych płytkach, tapicerką krzeseł oraz drewnem, które ociepla aranżację.

Zdjęcie: Norbert Banaszyk.

Projekt mieszkania jest bardzo spójny. Konsekwencja w dobrze materiałów oraz kolorów sprawia, że kawalerka zyskuje na przestronności. Oczywiście ogromna w tym zasługa także loggii z szerokim widokiem na malowniczy krajobraz. Aby jeszcze mocniej łączyła się z wnętrzem, pracownia 2form wykorzystała w salonie drewno w odcieniu podobnym do tego z zewnętrznych części budynku. 

Autorka projektu:  Anna Gostomczyk, wnętrza: 2form, www.2form.pl

Więcej tu: 29-metrowa kawalerka w Poznaniu. Ale pomysłowa! Zobaczcie koniecznie!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także