PARTNER PORTALU
Mały salon w bloku. 6 pięknych projektów. 12 zdjęć salonów i kuchni!

Mały salon w bloku. 6 pięknych projektów. 12 zdjęć salonów i kuchni!

Autor: Ewa Kozioł
02 lis 2022 11:39

Nie wiesz, jak urządzić mały salon w bloku? Szukasz inspiracji? Znajdziesz je w naszym przeglądzie. Zobacz, jak pięknie i wygodnie zaprojektować mały salon w bloku. Mamy dużo pomysłów i aranżacji.

  • Radzimy i pokazujemy jak urządzić mały salon w bloku.
  • Dużo zdjęć małych salonów w bloku.
  • Mały salon: inspiracje, pomysły i aranżacje do niedużych mieszkań w bloku.

1. Niebieska sofa i biokominek w małym salonie w bloku

W salonie centralne miejsce zajmuje niebieska sofa z funkcją spania. Niewielki podnóżek, będący elementem zestawu wypoczynkowego pełni w tu kilka ról. Można na nim wygodnie oprzeć nogi podczas oglądania telewizji, ale sprawdza się również jako stolik kawowy. Minimalistyczna forma szafki RTV sprawia, że salon prezentuje się nowocześnie i przestronnie. Projektanci nie chcieli zastawiać pokoju ciężkimi meblami, nic nie mogło bowiem przyćmić biokominka wbudowanego w ścianę. 

Ciekawym elementem strefy dziennej jest również ściana wykończona tynkiem strukturalnym imitującym jasny beton, na której zawieszono telewizor. Dla wygody mieszkańców w salonie znalazło się także miejsce na okrągły stolik oraz nowoczesne krzesła o lekkiej ażurowej formie. Tak powstał niewielki, ale wygodny kącik jadalniany tuż przy oknie balkonowym.

Zdjęcie: Marta Behling / Pion Poziom

Projekt wnętrza: pracownia Decoroom, www.decoroom.eu 

Czytaj więcej: Małe mieszkanie - zobacz jak modnie urządzić 47 metrów

2. Szara sofa i żółty fotel w małym salonie w bloku

Salon połączony jest z jadalnią oraz kuchnią. Sercem otwartej strefy dziennej jest wygodny salon z pięknymi kanapami w szarościach i z modnym kolorystycznym akcentem w postaci wygodnego żółtego fotela. Idealnie pasują do nich dwa nieduże stoliki kawowe: jeden drewniany, drugi w kolorze czarnym. Kuchnia w formie aneksu tylko dodaje uroku temu wnętrzu - jasna kolorystyka frontów, ciekawe patchworkowe płytki nad blatem, stół, przy którym królują niebanalne kolorowe krzesła - ciepło tu i przytulnie, co podkreślają jeszcze "dziergane" dodatki i ciekawa tapeta ze "swetrowym" wzorem. Z pokoju dziennego efektowne rozsuwane drzwi prowadzą do domowego biura.

Zdjęcie: Mateusz Torbus 7TH Idea

Projekt wnętrza: Krystyna Dziewanowska, Red Cube Design, www.redcubedesign.pl

Opis całego projektu: Piękne mieszkanie w słonecznych kolorach: projekt dla pary z dzieckiem

3. Jadalnia w małym salonie w bloku

Na niewielkiej powierzchni otwartej strefy dziennej doskonale połączono wygodę, funkcjonalność z pięknym, eleganckim wystrojem. Jest niezwykle gustowanie i ze smakiem. Architekci zachowali unikatowy, spójny styl, bazujący na naturalnych barwach i szlachetnych materiałach. W salonie króluje biel, szarości oraz drewno w doskonale wyważonych proporcjach. Drewno znajduje się na podłodze, drewniane są także meble i zabudowa, wykonana z żyłkowanego forniru w barwie cynowanego dębu. Ścianę za telewizorem zdobią pionowe listwy, optycznie zwiększające wysokość pomieszczenia.

Zdjęcie: KODO Projekty i Realizacje Wnętrz

Projekt wnętrza: KODO Projekty i Realizacje Wnętrz, www.kodo.pl

Więcej o tym mieszkaniu: 50-metrowe mieszkanie w Warszawie. Piękne, eleganckie wnętrze!

4. Szare ściany w małym salonie w bloku 

Salon połączony został z jadalnią oraz z kuchnią. Wnętrze jest małe, ale wygodnie i funkcjonalnie urządzone. Aranżację architekcie oparli na inspiracjach różnymi stylami i kierunkami. Jednak z wyraźną przewagą retro, zabawiona klimatem loftu, a jednocześnie – bazująca na aktualnych trendach. Modne wzory, kolory, dodatki wplecione w klasyczną aranżację zapewniają wnętrzu ponadczasowy charakter.

Zdjęcie: Emi Karpowicz

Projekt wnętrza: Anna Nowak-Paziewska, MAFgroup, www.mafgroup.pl

Więcej tu: Małe mieszkanie - zobacz projekt z sypialnią na antresoli

5. Biała cegła na ścianie w małym salonie w bloku

Aby niewielką przestrzeń zmienić w bardziej komfortową, koniecznie było wyburzenie ścian i stworzenie otwartej części dziennej. W salonie ścianę za kanapą zdobi biała cegła, podkreślająca grafiki i plakaty, które grają tu główną rolę. Jasne kolory zastosowanie nie tylko na ścianie, ale i na podłodze, optycznie powiększają małe wnętrze. Niektóre meble, takie jak chociażby stół, pełnią także rolę wydzielenia stref funkcjonalnych. Częścią przestrzeni dziennej stał się także balkon, na którym stanęło tapicerowane siedzisko, pełniące funkcję dodatkowej kanapy. 

Zdjęcie: Guilherme Pucci

Projekt wnętrza: Arthur Mansur i Bruna Louise, Momba Arquitetura, Argentyna, www.momba.arq.br

Czytaj więcej: Małe i jasne mieszkanie w bloku: świetny projekt na nieduży metraż!

6. Sztukateria na ścianie w małym salonie w bloku

Główne miejsce zajmuje w salonie aksamitna kanapa w mocnym, morskim odcieniu błękitu. Jej prosta forma idealnie pasuje do bardziej klasycyzujących akcentów jak choćby sztukaterie wieńczące ścianę za telewizorem. Ciekawym elementem otwartej strefy dziennej jest przeszklona sypialnia. Nazywana niekiedy przewrotnie „akwarium”, nie tylko stanowi ciekawy element wystroju wnętrza, ale także przyczyniła się do poprawy proporcji mieszkania. – Pokój dzienny ma jedną ścianę skośną a wkomponowanie w niego dodatkowej sypialni poprawiło układ tej przestrzeni – wyjaśnia autorka projektu. 

Zdjęcie: Fotomohito

Projekt wnętrza: Anna Maria Sokołowska, Anna Maria Sokołowska Architektura Wnętrz, www.amsokolowska.pl

Opis całego projektu: Małe mieszkanie z dodatkową sypialnią - zobacz wyjątkowy projekt

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także