×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Mały salon w bloku. Tak połączysz go z kuchnią i jadalnią

Mały salon w bloku. Tak połączysz go z kuchnią i jadalnią

Autor: Urszula Tatur
14 cze 2021 10:22

Mały salon w bloku warto połączyć z kuchnia i jadalnią. Jak to zrobić, by zachować aranżacyjną spójność? Zobaczcie najlepsze realizacje z polskich mieszkań.

Połączenie salonu z kuchnią i jadalnią to coraz częstszy zabieg, na który decydują się zarówno właściciele nowych mieszkań, jak i osoby, które na co dzień mieszkają w starym budownictwie. Szczególnie dla tych ostatnich pozbycie się ścianek działowych jest szansą na uzyskanie większej przestrzeni i dodanie wnętrzu paru centymetrów. Należy jednak pamiętać, że wyznaczenie kilku stref w jednym pomieszczeniu wymaga bardzo dobrego planowania.

Zobacz także: 6 sposobów na jasny salon. Tak powiększysz go optycznie!

Aby wystrój otwartej strefy dziennej był udanym połączeniem salonu z kuchnią  jadalnią, warto wprowadzić do niego elementy wystroju, które będą wspólne dla wszystkich części. Efekt spójności najłatwiej osiągnąć za pomocą kolorów. Warto wybrać jeden motyw przewodni i do  niego dobrać dodatki do salonu, kuchni i jadalni o tej samej barwie, ale np. w różnych odcieniach. Warto w tej sytuacji postawić na bezpieczne kolory, takie jak brązy, szarości i beże, które w połączeniu z dobrze dobranymi dodatkami wprowadzą wrażenie elegancji.

Czytaj też: Jak urządzić salon z kuchnią? 12 świetnych pomysłów do bloku

Ważny jest również wybór mebli. To one odgrywają kluczową rolę w wyznaczaniu poszczególnych stref w pomieszczeniu. Za ich pomocą w szybki i łatwy sposób oddzielisz kuchnię z jadalnię od salonu. Jak to zrobić?  Można np. ustawić kanapę tyłem lub bokiem do stołu – w ten sposób osoba, która siedzi na sofie, będzie miała przed oczami nie stół, a kominek lub telewizor. Podobna rolę spełni wyspa czy półwysep kuchenny. Jednak najprostszym sposobem na oddzielenie kuchni od salonu będzie urządzenie jadalnia na granicy obu pomieszczeń. Nie zapominajmy  także o innych meblach, takich jak komody, półki czy stoliki kawowe. One również będą pomocne w wizualnym podziale przestrzeni. Komoda, czy witryna ustawiona na ścianie między stołem, a kanapą postawi wyraźną granicę między strefą odpoczynku a strefą jadalnianą.

 Polecamy w serwisie: Ponadczasowa aranżacja salonu. Te wnętrza są bardzo modne. Piękne zdjęcia!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także