PARTNER PORTALU
Mały salon w bloku: te kolory są supermodne! Dużo zdjęć!

Mały salon w bloku: te kolory są supermodne! Dużo zdjęć!

Autor: Justyna Łotowska
10 wrz 2022 13:45

Jak urządzić mały salon? Jakie kolory wybrać na ściany, podłogi, meble, dodatki? wytypowaliśmy 10 topowych kolorów do małych salonów w bloku! Zobacz nasze inspiracje i piękne aranżacje małych pokojów dziennych!

  • Jak urządzić mały salon - 5 najważniejszych wskazówek
  • Najlepszy kolor do małego salonu. 1 - biel i jej odcienie
  • Najlepszy kolor do małego salonu. 2 - jasna, pastelowa szarość
  • Najlepszy kolor do małego salonu. 3 - pastelowy błękit i turkus
  • Najlepszy kolor do małego salonu. 4 - pastelowy beż lub brudny róż

Większość mieszkań w bloku to wnętrza małe, w których pokoje dzienne najczęściej łączy się z kuchnią. Aranżacja takiego pomieszczenia nie jest łatwa. Trzeba je powiększyć optycznie i rozjaśnić. Dobór kolor bardzo w tym pomoże!

Jak urządzić mały salon - 5 najważniejszych wskazówek

  • Unikaj ciemnych kolorów na ścianach – powinny być jasne, pastelowe i chłodne.
  • Zrezygnuj z tapet lub fototapet z mocnym i wyraźnym wzorem. Jeśli tapeta – to na jednej ścianie i najlepiej z jasnym delikatnym wzorem lub z efektem głębi, który powiększy optycznie przestrzeń.
  • Zamiast ciężkich solidnych mebli w ciemnych kolorach, meblościanek, dużych kanap, mebli z jednej kolekcji wybieraj lekkie, jasne, modułowe meble na nóżkach
  • Zrezygnuj z grubych mięsistych zasłon i sutych dywanów
  • Duża liczba dodatków, dekoracji sprawia, że pokój wydaje się ciasny.

Najlepszy kolor do małego salonu. 1 - biel i jej odcienie

Śmietankowy, waniliowy, écru, a może czysta biel? Biały to najlepszy wybór do małego pokoju dziennego. Dotyczy to przede wszystkim koloru ścian. Białe ściany rozjaśniają wnętrze, powiększają je optycznie. Pasują do każdej innej barwy. Pokój wydaje się duży, świeży, czysty. Białe ściany sprawdzą się w salonie w stylu nowoczesnym, ale także vintage czy klasycznym.

Modne kolory do małego salonu. Projekt Karolina Poniatowska, KOKA pracownia. Fot. Mikołaj Dąbrows
Modne kolory do małego salonu. Projekt Karolina Poniatowska, KOKA pracownia. Fot. Mikołaj Dąbrows

Najlepszy kolor do małego salonu. 2 - jasna, pastelowa szarość

Jeśli nie podoba Ci się wizja Twojego salonu z białymi ścianami, wybierz jasny, pastelowy odcień szarości, np. gołębi czy platynowy. Szary to kolor neutralny, spoza koła barw. Co oznacza, że doskonałe łączy się z wszystkimi innymi barwami. Jest teraz bardzo modny, zwłaszcza w połączeniu z jasnym drewnem, bielą, zielenią, błękitem.  

Modne kolory do małego salonu. Projekt Ewa Dziurska, Katarzyna Domańska, Decoroom. Fot. Marta Behling, Pion Poziom – fotografia wnętrz
Modne kolory do małego salonu. Projekt Ewa Dziurska, Katarzyna Domańska, Decoroom. Fot. Marta Behling, Pion Poziom – fotografia wnętrz

Najlepszy kolor do małego salonu. 3 - pastelowy błękit i turkus

Sprawdzi się na ściany, ale także jako kolor dodatków Rozjaśnia przestrzeń, powiększa ją optycznie. jako kolor chłodny sprawia, że ściany wizualnie oddalają się od siebie. Możesz tak pomalować jedną ze ścian w salonie lub postawić na błękitne lub turkusowe dodatki - niebieskie poduszki dekoracyjne czy zasłony. 

Modne kolory do małego salonu. Projekt Joanna Dziurkiewicz, Tworzywo studio. Zdjęcia Pion Poziom
Modne kolory do małego salonu. Projekt Joanna Dziurkiewicz, Tworzywo studio. Zdjęcia Pion Poziom

Najlepszy kolor do małego salonu. 4 - pastelowy beż lub brudny róż

Pastele mają wielką moc i bardzo polecamy je do małych pomieszczeń. Pastele we wnętrzach to propozycja dla tych, którzy lubią zabawę kolorami, a jednocześnie cenią subtelne, stonowane aranżacje. Pastelowe kolory to świetny sposób na nadanie wnętrzom przytulności, lekkości, przestronności. Niesłuszne są też obawy, że takie wnętrza mogą wydawać się bezbarwne czy mdłe - do dyspozycji mamy wiele różnych odcieni i ogromne możliwości łączenia barw, do czego pastele nadają się znakomicie.

Modne kolory do małego salonu. Projekt i zdjęcia JT Grupa
Modne kolory do małego salonu. Projekt i zdjęcia JT Grupa

Ciepły beż, pudrowy róż, jasny błękit, mięta to pastelowe kolory, które spotykamy we wnętrzach najczęściej. Świetnym do nich towarzystwem w salonie będzie naturalne drewno oraz wszelkie metalowe odcienie - złoto, mosiądz, miedź. Dzięki takim dodatkom salon nabierze elegancji.

Więcej o pastelowych wnętrzach: Pastelowe wnętrza: 7 salonów w modnych jasnych kolorach

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także