PARTNER PORTALU
Mały salon z jadalnią. 12 pięknych wnętrz

Mały salon z jadalnią. 12 pięknych wnętrz

Autor: Urszula Tatur
07 wrz 2020 08:18

W nowoczesnych wnętrzach salon i jadalnia stanowią jedną przestrzeń dzienną. Jak ją urządzić, by poszczególne strefy uzupełniały się i tworzyły spójną oraz funkcjonalną całość, sprzyjającą spędzaniu czasu w gronie rodziny i przyjmowaniu gości?

Salon z jadalnią, ulokowaną zazwyczaj w pobliżu otwartej kuchni, sprawdzi się zarówno w obszernych, jak i niedużych mieszkaniach. Gdybyśmy zdecydowali się na wydzielanie poszczególnych pomieszczeń ściankami, powstałyby niefunkcjonalne pokoiki. O wiele lepiej wykreować jedną wielką przestrzeń, w której strefy przenikają się, zachowując przy tym – chociażby tylko symbolicznie zaakcentowaną – odrębność. Możliwości jest mnóstwo, wszystko zależy od naszej inwencji.

Czytaj także: Kuchnia otwarta na salon. 15 pięknych zdjęć

W sposób umowny inną funkcję pomieszczenia wyznaczą kolor czy faktura ściany, podłogi, oświetlenie lub po prostu dywan pod stolikiem kawowym z pufami i kanapą. Uzyskamy wówczas wygodną strefę wypoczynkową, gdzie rodzina z przyjemnością wspólnie spędzi czas, oglądając ulubiony film czy grając w gry planszowe. W pobliżu wielkich okien będzie idealne miejsce na duży stół z kompletem krzeseł. Bez problemu zmieszczą się tu goście, wygodnie do obiadu zasiądą najbliżsi.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także