PARTNER PORTALU
Mieszkanie w bloku: 15 pomysłów na szary salon

Mieszkanie w bloku: 15 pomysłów na szary salon

Autor: Agnieszka Januszkiewicz
15 lip 2019 12:33

Polacy kochają szarości. Nie ma w tym nic dziwnego, bo szary to jeden z najbardziej uniwersalnych kolorów. Pasuje do niemal każdego wnętrza i stylu. Wykorzystując go w aranżacji salonu możemy stworzyć piękną przestrzeń.

Szary, w dekoratorstwie wnętrz, nie znaczy nudny. Świetnie sprawdzi się zarówno w małych mieszkaniach, jak i tych o dużym metrażu. Wygląda nowocześnie i jest naprawdę łatwy w aranżacji.

Modne są rozwiązania monochromatyczne, łączące różne odcienie szarości. Dominacja neutralnej gamy kolorystycznej pozwala na zestawianie w jednym pomieszczeniu wielu różnych wzorów, faktur i materiałów. Zapewnia to niezwykle ciekawy efekt, bo uwaga przeniesiona zostaje z koloru na tworzywo. Właśnie dlatego kanapy w mysim kolorze często zestawiane są z cegłą na ścianie lub surowym drewnem na podłodze. Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie we wnętrzu elementów przełamujących monotonny schemat. Szare, ale puszyste dywany, długie i miękkie zasłony, czy obicia mebli o przykuwającym uwagę wzorze nadadzą przestrzeni domowego ciepła.

Warto pomyśleć też o łączeniu szarości z innymi kolorami. Jasne ściany zawsze pasują do ciemniejszych mebli. Wnętrze wykończone pastelami będzie delikatne i ciepłe, ale nie bójmy się też też żywych, intensywnych barw. Mocny akcent z powodzeniem wprowadzą do salonu dodatki. Kolorowe poduszki, dywany czy donice ożywią przestrzeń. A warto wiedzieć, że szarości dobrze współgrają ze wszystkimi barwami. Arktyczne niebieskości jak i słoneczne żółcie, to częste wybory projektantów. Szarości mają jeszcze jedną zaletę - można wielokrotnie zmieniać charakter salonu dobierając wciąż inne dodatki w nowym kolorze.

Zobacz także Sofa w salonie. 20 ciekawych pomysłów z polskich domów

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także