PARTNER PORTALU
Modern wideo

Modern wideo

Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
20 sty 2009 17:36

Nowocześnie, ale nie nudno. W kolorze, i do tego jak żywym! Sprawna komunikacja i element zaskoczenia... Salon z wideo i trochę jak wideo.

 Główny element wnętrza to ścianka eksponująca sprzęt a-v. A ponieważ to w jej stronę są zwrócone oczy oglądających filmy, więc arch. Dariusz Grabowski zaprojektował ją tak, by była nie mniej interesującym elementem, niż niejeden seans wideo. O jej silnej, przyciągającej wzrok indywidualności decyduje przede wszystkim dekoracyjne wykończenie fornirem z palisandru indyjskiego, a szafeczki z mdf-u jedynie zawadiacko dopełniają całości. W świetle skierowanych na nią halogenów, ścianka staje się efektowną instalacją, elementem multimedialnej sztuki. O komfort odbiorców, podczas seansów filmowych i muzycznych, „dbają” duża, miękka sofa („Mateo”, Etap) oraz stolik kawowy.

Salon tworzy jedną przestrzeń z jadalnią i kuchnią. Można w czasie posiłku zasiąść przy stole w jadalni i śledzić to, co rozgrywa się na ekranie TV. By seansu nie zakłócało zbyt jasne światło dzienne, w oknach pojawiły się rolety rzymskie z grubej tkaniny. Natomiast wieczorem, idealny klimat tworzą rozmieszczone w różnych miejscach lampy. Poza światłem górnym, pojawiają się też inne oryginalne lampy. Kosmiczne, awangardowe „oko” na czekoladowej ścianie, wydaje się spoglądać w kierunku szklanego ekranu...

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także