Modny salon 2020. Te wnętrza zachwycają!

Modny salon 2020. Te wnętrza zachwycają!

Autor: Urszula Tatur
05 sie 2020 11:59

Rok 2020 we wnętrzach to niewatpliwie powrót do natury, zwrot w stronę naturalnych kolorów i materiałów oraz żywych roślin. Te tendencje widać także w aranżacji modnych salonów, które przyciągają uwagę swą naturalną urodą.

Modny salon to miejsce przyjazne mieszkańcom, urządzone modnie i wygodnie. By tak się stało trzeba zadbać o funkcjonalne wyposażenie i trwałe materiały wykończeniowe. Warto też sprawdzić, co jest obecnie modne. I choć ślepe podążanie za trendami nie jest dobrym rozwiązaniem, czerpanie z nich inspiracji na pewno uczyni nasz salon niepowtarzalnym.

Czytaj także: Salon w mieszkaniu. 15 propozycji na urządzenie małego wnętrza

Co jest modne? Trendy kolorystyczne w aranżacji wnętrz to w roku 2020 przede wszystkim barwy przygaszone. Ukłon w stronę natury wyrażają tzw. kolory ziemi – szarości, beże czy brązy, a także odcienie niebieskiego i zielonego oraz naturalne materiały w aranżacji, przede wszystkim drewno i kamień, ale też ich imitacje. Przemawiające przez nie spokój i harmonia to sposób na bezpieczny wystrój wnętrza, otwierającą wiele możliwości w kwestii dodatków.

Kolejnym trendem, który uwidoczni się we wnętrzach, jest klasyczna czerń. W przestrzeni salonowej pod postacią mocnego wyrazistego akcentu - czarna skórzana kanapa, loftowe półki malowane proszkowo, czy detale aranżacyjne - jak dywan, zasłony, poduchy. Warto także wspomnieć o powracającym różu, zwłaszcza w wariancie pastelowym, a także o złocie, które towarzyszy nam już kolejny sezon - w pokoju dziennym często w kolorze dekoracji i oświetlenia.

Co ciekawe, wszystkie modne w tym roku kolory idealnie korespondować będą z kolejnym wyraźnym trendem, jakim jest biophilic design. Wyraziście zielone rośliny ustawione w przestrzeni domowej dopełnią paletę kolorów, ożywiając wnętrze. Wykorzystanie roślinności jako naturalnego sposobu na urozmaicenie wnętrza to rozwiązanie proste, przyjazne, pomysłowe i dające nieskończenie wiele możliwości aranżacyjnych.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także