Modny salon 2023. Lubisz kawaii? Ten styl jest na topie we wnętrzach!

Modny salon 2023. Lubisz kawaii? Ten styl jest na topie we wnętrzach!

Autor: Ewa Kozioł
03 lis 2022 14:44

Salon w stylu kawaii nie wychodzi z mody. Wygląda pięknie i uroczo. Pokochaliśmy pastelowe kolory i miękkie, geometryczne kształty we wnętrzu. Co jeszcze warto wiedzieć o tym stylu? I jak urządzić salon w stylu kawaii? Podpowiadamy!

 


  • Styl kawaii słynie ze swojego minimalizmu z geometrycznych linii – z dala od kwadratowych, sztywnych i surowych kształtów.
  • Znakiem rozpoznawczym aranżacji w stylu kawaii jest miękka paleta w pastelowych kolorach. 
  • We wnętrzach kawaii charakteryzuje się miękkimi geometrycznymi kształtami, które dobrze komponują się z takim materiałem jak lastryko.a

Styl kawaii jest znany w japońskiej kulturze i modzie. Podobnie jak inne japońskie style, słynie ze swojego minimalizmu z geometrycznych linii – z dala od kwadratowych, sztywnych i surowych kształtów. Dekoracja mieszkania w stylu kawaii sprawia, że przestrzeń staje się dostępna i otwarta.

Pastelowe kolory w roli głównej

Znakiem rozpoznawczym tego stylu jest miękka paleta w pastelowych kolorach. Cukierkowe kolory, takie jak blady róż, brzoskwinia, liliowy, cytrynowo-żółty, błękitny, miętowy zielony, ciepła biel, przypominają okna paryskiej cukierni z filmów Wesa Andersona. Czerń i ciemniejsze kolory, w tym stylu, pojawiają się w małych akcentach.

Projekt wnętrza i zdjęcie: KODO Projekty i Realizacje Wnętrz

Pastele sprawdzają się dobrze zimą, ponieważ odbijają światło w pomieszczeniu, dzięki czemu wydaje się bardziej przestronne i jasne. We wnętrzach kawaii charakteryzuje się miękkimi, geometrycznymi kształtami, które dobrze komponują się z takim materiałem jak lastryko. Aby nadać „męski” akcent w salonie, należy umieścić akcenty o ciemniejszym kolorze – dobrym pomysłem będą drewniane podłogi, ciemniejsze kolorowe płytki i blaty. To pozwoli stworzyć równowagę dla pomieszczenia.

– Jeśli chcemy zachować subtelną biel ścian, możemy wyposażyć pokój w pastelową kombinację kolorów – na przykład postawić w pokoju ciekawy mebel o geometrycznym kształcie i nadać mu charakteru dzięki pastelowym poduszkom – tłumaczy Emil Basta, przedstawiciel WPBM „Mój Dom”.

Projekt wnętrza: Anna Nowak-Paziewska, MAFgroup. Realizacja: MRenovations. Fot. Emi Karpowicz

Meble o geometrycznych kształtach

Meble o geometrycznym wykończeniu dodają przestrzeni element miękkości i wyrafinowania. Dodatkowo są niezwykle wszechstronne i mogą być używane zarówno w tradycyjnych, jak i nowoczesnych wnętrzach. Geometryczne kształty nie tylko odciągają uwagę od twardych krawędzi znajdujących się w pomieszczeniu, ale mogą stworzyć bardziej intymną, płynną przestrzeń, idealną do relaksu po ciężkim dniu pracy.

Projekt wnętrza: Agnieszka Morawiec, Pracownia Projektowa Siedem. Fot. Marta Behling, Pion Poziom Fotografia Wnętrz

Geometryczne kształty do salonu można wprowadzić na różne sposoby. Prostym sposobem – który również można później szybko zmienić – są pojedyncze meble o ciekawych kształtach – sofy o obłych kształtach, okrągłego stolika kawowego lub owalnego stołu do jadalni. Akcesoria mogą również pomóc we wprowadzeniu trendu kawaii – pomysłem może być okrągły dywan, lustro, lampa lub donica.

Trend tworzenia aranżacji wnętrz w stylu kawaii jest bardzo popularny w dużych miastach, których mieszkańcy doświadczają ciągłego stresu i zmęczenia. W takim projekcie ważne jest indywidualne podejście do projektu, które musi być dokładnie przemyślane, stworzone bez pośpiechu, w zgodzie samym sobą.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także