PARTNER PORTALU
Modny salon w stylu loft. 10 pięknych wnętrz i 5 szybkich kroków do urządzenia

Modny salon w stylu loft. 10 pięknych wnętrz i 5 szybkich kroków do urządzenia

Autor: Justyna Łotowska
24 marz 2021 09:22

Podoba ci się styl loftowy, ale nie wiesz, jak urządzić w takim klimacie "zwykłe" mieszkanie w bloku? Miłośnicy loftów kochają przecież te nietypowe wnętrza ze względu na ich charakter, surowy klimat i przestrzeń. Ale efekt loftu można osiągnąć nawet w zwykłym mieszkaniu. Jak? Poznajcie 5 wskazówek, jak urządzić modny salon w stylu loft.

Piękne mieszkanie w tym stylu: Loft w starej kuźni. Zobacz wnętrze jedyne w swoim rodzaju!

1. Zastosuj na ścianie cegłę i beton

Cechą charakterystyczną loftu są ceglane lub betonowe ściany. Najlepiej, jeśli oba te materiały połączysz.  Cegła to doskonały towarzysz betonu, bo ociepla jego surowośc. Takie rozwiązanie sprawdzi się też w mieszkaniu w bloku!  

Jak osiągnąć taki efekt? Użyj płytek wyciętych z prawdziwej cegły, będą lepiej wyglądać niż imitacja. Wykorzystaj na ścianie beton dekoracyjny np. w postaci płyt - w ofercie producentów znajdziemy dużo podobnych rozwiązań. Możesz też użyć tynku naśladującego efekt betonu. 

2. Wykończ podłogi tym samym materiałem, aby uzyskać efekt otwartej przestrzeni

Jaka podłoga sprawdzi się w mieszkaniu w stylu loft? Postaw na drewno lub panele z efektem postarzanego drewna, które dodatkowo ociepli surowe wnętrze. Możesz też zdecydować się na interesujące rozwiązanie, jakim jest posadzka z żywicy. Nieważne zresztą, jakiego materiału użyjesz - najistotniejsza, aby konsekwentnie stosować tę samą lub wyglądającą tak samo podłogę w całym mieszkaniu. Wtedy mieszkanie będzie wyglądać jak jedna otwarta, loftowa przestrzeń.

3.  Zlikwiduj zbędne ściany, podnieś nadproża drzwi

Otwarta przestrzeń to cecha charakterystyczna i największy atut loftu. W mieszkaniu w bloku taki efelt osiągniesz rezygnując ze zbędnych ścian, łącząc kuchnię z jadalnią czy salonem. Prostym trikiem powiększającym przestrzeń jest też podniesienie nadproży drzwi wewnętrznych. Idealnie sprawdzą się też duże lustra - przeszklona ściana czy szafa zdziała cuda!

Zobacz również: Kuchnia w stylu loft: tak ją urządzisz. 10 pięknych wnętrz

4. Przestrzeń wydzielaj szklanymi ścianami z czarnymi ramami

Dodatkową przestrzeń zapewniają również ściany szklane. To nie tylko efektywne, ale również modne rozwiązanie. Możesz postawić na ścianę stałą lub przesuwną, z drzwiami uchylnymi, świetnym pomysłem będą też loftowe czarne szprosy. 

5. Wybierz meble i oświetlenie w stylu loftowym

Do surowego loftu pasuje niemal każdy mebel, jednak warto zachować umiar i trzymać się raz obranego kierunku. Najlepiej sprawdza się drewniane meble, regały i szafki z czarnymi stalowymi półkami, sofy i fotele w mocnych kolorach, meble w stylu PRL - warto tylko stawiać na minimalizm i nie zagracić cennej przestrzeni. 

Czytaj też: Świetne wnętrze w Krakowie: mieszkanie w loftowym stylu zachwyca!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także