Narożnik w salonie. 15 świetnych zdjęć. Zobacz je wszystkie!

Narożnik w salonie. 15 świetnych zdjęć. Zobacz je wszystkie!

Autor: Urszula Tatur
12 wrz 2020 21:26

Salon to wizytówka i jednocześnie serce naszego domu, dlatego warto dołożyć starań, aby jego klimat odpowiadał pełnionym funkcjom. W jego centrum powinien stanąć meble, który nie tylko zapewni wypoczynek, ale też będzie efektownie się prezentował. W tej roli doskonale sprawdzi się narożnik.

W różny sposób wypoczywamy w domu. Jedni ucinają sobie drzemkę na kanapie, inni oglądają telewizję. Jeszcze inni uwielbiają wypić kawę i poczytać gazetę. Ważne, by mieć miejsce, w którym umiemy się zrelaksować.

Zobacz też: Ściany w salonie: 15 trendowych pomysłów!

W dawnych czasach do wypoczynku służył specjalny pokój – buduar. Dziś funkcję tę pełni trochę sypialnia, trochę salon kąpielowy. Dobrym miejscem na zaaranżowanie kącika wypoczynkowego stał się pokój dzienny – z fotelami, kanapą, narożnikiem. Przydaje się też zgrabny stolik kawowy z pufami.

Nowoczesne wnętrze salonu to minimalizm podstawowych mebli z mocnym akcentem na określone detale. W tym przypadku nie ma miejsca na zbędne wyposażenie, czy dodatkowe przytłaczające dekoracje. Większą wartość dekoracyjną stanowi jeden, charakterystyczny element np. nowoczesny narożnik.

Czytaj także: Kominek w salonie. 15 pięknych wnętrz. Zobacz zdjęcia!

Salon najczęściej pełni także funkcję pokoju gościnnego, a w przypadku małych wnętrz bywa i sypialnią, dlatego sofa powinna być rozkładana. Zadbaj o to, by miejsce wypoczynku było wygodne i jednocześnie relaksujące.

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także