PARTNER PORTALU
Niebieskie meble w pokoju: pomysł nie tylko na wakacje

Niebieskie meble w pokoju: pomysł nie tylko na wakacje

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
01 kwi 2008 00:00

Kolor jest jednym z najważniejszych kreatorów przestrzeni: buduje nastrój, mówi o charakterze i upodobaniach właścicieli.

 Powodem takich wyborów inwestorów jest często „strach” przed kolorem. Główna obawa wynika z przeświadczenia, że nietypowe tony, nie będą uniwersalne, że po jakimś czasie będą drażniły użytkownika, że źle będą prezentowały się w ich towarzystwie meble. Są one jak najbardziej uzasadnione.

Błędnie dobrany kolor może nawet najładniejsze „gniazdko” zmienić w niegustowne i drażniące wnętrza. Aby się tak nie stało warto zatrudnić lub przynajmniej poradzić się specjalisty: architekta lub projektanta wnętrza. Do aranżacji salonu, w którym główny walor dekoracyjny stanowi „chłodna” zieleń zaproszono arch. Małgorzatę Szajbel-Żukowską. Ciekawe jest to, że zaproponowana barwa nie wywołuje nieprzyjemnych odczuć i zimnych dreszczy.

Wręcz przeciwnie mamy wrażenie, że przebywamy we wnętrzu tętniącym życiem i przepełnionym pozytywną energią. Efekt ten udało się uzyskać dzięki zestawieniu elementów, które wywołują sprzeczne skojarzenia. Geometryczne i chłodne w odbiorze półki eksponują wytwory sztuki prymitywnej oraz inne oryginalne przedmioty, które wprowadzają klimat charakterystyczny dla krajów pochodzenia: Egiptu, Grecji i Hiszpanii.

Wyraźnie zaznaczające swoje miejsce meble wypoczynkowe ustawiono na podłodze, która niczym nadmorski piasek wyraźnie eksponuje barwę i formę znajdujących się na niej elementów. To nie jedyne w tym wnętrzu, wydawałoby się nieprzystające, zestawienie. Zaskakuje też przestrzeń, a dokładnie jej wielkość, która w zestawieniu z ogromną ilością małych przedmiotów umieszczonych w gispowo-kartonowej zabudowie dynamizuje wnętrze. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także