
Nowoczesny salon. 10 pięknych projektów. 20 zdjęć salonów w nowoczesnym stylu!
Jak urządzić nowoczesny salon, aby był wygodny i przytulny? Co wybrać na ściany, a co na podłogę? Jakie meble będą najlepsze? Zobacz 10 wyjątkowych projektów nowoczesnych salonów.

- Szara kanapa i zielony fotel w nowoczesnym salonie.
- Kamienie na podłodze w nowoczesnym salonie.
- Turkusowa ściana za telewizorem w nowoczesnym salonie.
- Kominek i spiek kwarcowy w nowoczesnym salonie.
- Sztukaterie i płyty z rdzawym efektem w nowoczesnym salonie.
- Drewno i dobry design w nowoczesnym salonie.
1. Szara kanapa i zielony fotel w nowoczesnym salonie
Salon został zaprojektowany dla pięcioosobowej rodziny. Jest wygodny i nowoczesny. Mimo przesłonięcia kuchni ścianą telewizyjną salon wciąż wydaje się otwarty. Swój udział ma w tym zastosowanie w całym mieszkaniu jednolitej podłogi (wodoodporne panele oraz wykończenie jednej ze ścian korytarza wielkoformatową tapetą Wonderwall. Wyrazista grafika buduje charakter wnętrza, zaś korytarz stał się częścią salonu.
Główne miejsce zajmuje w salonie szary narożnik oraz zielony fotel z podnóżkiem. Ścianę za kanapą zdobią trzy grafiki w prostych, czarnych ramach oraz drewniane lamele. Przytulności dodaje wnętrzu drewno, a klimatu oświetlenie. – Dla właścicieli ważny był aspekt kreowania atmosfery światłem, stąd oprócz tradycyjnych lamp i opraw wpuszczanych, dodatkowe linie światła biegnące po suficie, przechodzące w szafę czy podświetlające wybrane elementy mebli – wspomina architekt.

Projekt wnętrza: Justyna Mojżyk, poliFORMA, www.poliforma.pl
Całe mieszkanie możesz zobaczyć tutaj: Mieszkanie dla rodziny. Piękne, nowoczesne wnętrze. Zobacz zdjęcia!
2. Kamienie na podłodze w nowoczesnym salonie
Cała przestrzeń salonu jest otwarta, a przy tym niezwykle spójna. W kolorach, materiałach i fakturach. Króluje tu drewno i mocny akcent kolorystyczny w postaci błękitnej ściany. To, co jest niezwykłe i z czego architekci są szczególnie dumni, to wpisanie inspiracji pochodzących z Japonii i USA w hanzeatycką kulturę miasta. Jak połączyć trzy odmienne tradycje? – Jedną z odpowiedzi są prawdziwe lica głazów – wielkich kamieni w salonie, które znaleźliśmy u kaszubskich rzemieślników. To właśnie taki element spaja tradycję japońskich i gdańskich domostw, gdyż występował w obu kulturach jako próg zapraszający do wnętrza – mówi Jan Sikora.
To wnętrze pełne detali, nawiązań i subtelnego minimalizmu, który przeplata się z unikalnymi tapicerkami i wpływem wielu kultur. Dzięki temu trudno przejść obojętnie obok tej aranżacji.

Projekt wnętrza: Jan Sikora, Sikora Wnętrza, www.sikorawnetrza.com
Czytaj także: Wnętrze inspirowane Japonią. Genialny widok na Gdańsk i te kolory!
3. Turkusowa ściana za telewizorem w nowoczesnym salonie
W nowoczesnym salonie główną rolę grają kolory. Ciepła zieleń, chłodny turkus, ugier, złoto i kremowy beż. Dużo tu ciekawych i nietypowych rozwiązań. Centralne miejsce zajmuje w salonie rozłożysta sofa w szmaragdowym odcieniu – pięknie łączy się z frontami szafek w otwartym aneksie kuchennym. Smaczkiem są tu specjalnie zaprojektowane uchwyty – płaskie, okrągłe, w różnych wielkościach, nieregularnie rozmieszczone na turkusowej ścianie z telewizorem oraz w podwieszanej ryflowanej komodzie pod telewizorem.
Okna w salonie są duże, sięgają od podłogi aż pod sufit, tworząc w mieszkaniu piękne obrazy. Rytm ich ram podkreślają sztukaterie na ścianach – ten klasyczny detal ładnie wkomponował się w nowoczesny wystrój. Podobne, sztukateryjne kształty, mają szerokie listwy przy podłodze, które przekornie pomalowano na kolor ciepłego ugru.

Projekt wnętrza: Magdalena Kwoczka, Iga Koperska, Finch Studio, www.finchstudio.pl
Projekt tego mieszkania pokazywaliśmy w tym artykule: Kolorowe wnętrze. Zielona kanapa i meble w kuchni. Zobacz mieszkanie dla rodziny!
4. Kominek i spiek kwarcowy w nowoczesnym salonie
Wielką ozdobą salonu jest podwieszany kominek. Przed bijącym od niego gorącem chroni ścianę spiek kwarcowy włoskiej marki Laminam. Wybrany wzór zainspirowany został wyglądem pokrytej rdzą stali. Jednak w tym konkretnym kontekście – w domu otwierającym się na ogród i las – za sprawą kolorów ziemi oraz nieregularnej faktury budzi skojarzenia raczej z korą drzew. Ten sam materiał pojawia się także na frontach zabudowy meblowej w holu wejściowym.
Ogromnie ważnym elementem aranżacji są liczne dzieła sztuki – przede wszystkim obrazy, kolekcjonowane przez parę inwestorów od lat. Można je kontemplować, siedząc w wygodnie na niepowtarzalnych sofach marki Ligne Roset, albo na rzeźbiarskich krzesłach (Kartell) przy stole jadalnianym.

Projekt wnętrza: Malwina Morelewska, www.morelewska.com
Więcej o tej realizacji: Eleganckie i nowoczesne wnętrze. Piękny dom pod Warszawą. Ale klasa!
5. Sztukaterie i płyty z rdzawym efektem w nowoczesnym salonie
W salonie stanęły dwie równoległe do siebie sofy w zgaszonym zielonym kolorze. Na takim układzie mebli wypoczynkowych zależało właścicielom, którzy lubią rodzinną integrację podczas seansów filmowych i gier. W salonie uwagę zwraca także ciekawy pomysł na ścianę za telewizorem, którą wyłożono wielkoformatowymi płytami z rdzawym efektem. W pokoju dziennym pojawiają się też pionowe drewniane lamele na ścianie oraz akcenty glamour – pudrowa pikowana sofa czy subtelne sztukaterie. Na podłodze ułożono wielkoformatowe płyty z rysunkiem białego marmuru.

Projekt wnętrza: Joanna Nawrocka, JN studio, www.jnstudio.pl
Zobacz także cały projekt: Piękne wnętrza domu dla rodziny 2+2. Ciemna kuchnia to strzał w dziesiątkę!
6. Drewno i dobry design w nowoczesnym salonie
Dębowa posadzka jest bazą komfortowej aranżacji salonu. Meble zarówno do części wypoczynkowej, jak i do jadalni Martyna Banaszczuk dobierała tak, by odpowiedzieć na zamiłowanie właścicieli do szlachetnych materiałów oraz do gamy barw ziemi. Wygodną i obszerną sofę Avant (Salon Italmeble, Domoteka) uzupełnia współczesna ikona – otulający fotel Imola (BoConcept). Ciekawostką jest dywan ze wzorem liści, który łączy wnętrze domu z ogrodem – również dosłownie. Wykonany na wymiar z odpowiednio dobranego włókna, może być bowiem wykorzystywany zarówno w pomieszczeniu, jak i na tarasie.
Uzupełnieniem funkcjonalnym tej części domu stały się powściągliwe zabudowy, starannie dopasowane do potrzeb i do gustu właścicieli. Mowa o wiszącej szafce RTV, a przede wszystkim o umiejętnie rozświetlonym metalowo-szklanym regale z lustrzanymi plecami. To wymarzone miejsce do eksponowania szkła artystycznego oraz ceramiki.

Projekt wnętrza: Martyna Banaszczuk, www.martynabanaszczuk.pl
Więcej o tym dom przeczytasz tu: Nowoczesny dom. Drewno i kamień w kuchni, piękny salon!
7. Musztardowy narożnik i złote detale w nowoczesnym salonie
Wyburzenie ściany pomiędzy kuchnią i salonem pozwoliły na uwolnienie przepięknego widoku na panoramę Szczecina, która wnosi powiew przestrzeni i maksymalizmu do wnętrza. Dzięki temu rozwiązaniu aneks kuchenny znalazł się w salonie i prezentuje się tu wyjątkowo elegancko.
Strefę wypoczynkową wydziela tu modułowy narożnik w kolorze musztardowym. Przewidziano w nim funkcję spania. Nad nim osiowo na sufitach podwieszanych osiowo zamontowano oprawy oświetleniowe. Liczne poziome i pionowe ledowe paski ukryte w zabudowach meblowych dodają charakteru wnętrzu. Na podłodze znalazły się klasyczne deski w kolorze dąb. Ciekawym elementem dekoracyjnym w tej aranżacji są złote detale.

Projekt wnętrza: archdesign Agnieszka Romańczyk, www.archdesign.com.pl
Ten projekt obejrzysz tu: Nowoczesne wnętrze. 58-metrowe mieszkanie w Szczecinie. Elegancko!
8. Kuchnia z czarno-drewnianą zabudową. w nowoczesnym salonie
Kulminacyjnym punktem strefy dziennej jest część wypoczynkowa, w której show kradnie niebiesko-biało-czarna paleta barw. Stalowo błękitna kanapa na stalowych, czarnych nogach została zestawiona z dywanem z chwostami, utrzymanym w podobnej kolorystyce.
Subtelnego nawiązania do stylu boho dopełniają plecione osłony na doniczki. Delikatność odcieni została przełamana czarnym stolikiem kawowym i miękkim pufem w geometryczne wzory. Całość wieńczy abstrakcyjna grafika ścienna w czarnej oprawie, a także lampy o nietypowej konstrukcji.

Projekt wnętrza: Zu projektuje – Zuzanna Kuc
Czytaj także: 57-metrowe mieszkanie dla singla. Kuchnia w salonie świetna!
9. Szary narożnik i biokominek w nowoczesnym salonie
W salonie Katarzyna Kraszewska zaprojektowała komfortowy narożnik w delikatnej szarości, nowoczesny barek oraz stolik kawowy. Stylowa konsola Eicholtz świetnie wpisuje się w nowojorski klimat pomieszczenia. Z kolei o ciepły charakter wnętrza dbają elegancki biokominek oraz złote detale na regale zaprojektowanym przez architektkę.
Złote rzeźby, półmisy, ramki na zdjęcia przyciągają uwagę i kradną spojrzenia na dłużej. Podobnie jak dzieła sztuki: ekspresyjny obraz Agaty Czeremuszkin-Chrut nad kominkiem oraz „złoty talerz”, który na tle ciemnej ściany zachwyca pięknem wyrazu. Jest przytulnie, kameralnie i artystycznie.

Projekt wnętrza: Katarzyna Kraszewska, Katarzyna Kraszewska Architektura Wnętrz, www,kraszewska.com
Zobacz więcej: Jasne mieszkanie z pięknym tarasem. Zobacz to nowoczesne wnętrze!
10. Surowy beton na suficie w nowoczesnym salonie
Otwarta część dzienna łączy funkcję salonu, jadalni i kuchni. W strefie wypoczynkowej, obok kominka stanął wygodny, tapicerowany skórą narożnik. W strefie jadalnianej uwagę zwraca stół z drewnianym blatem – na tyle duży, że spokojnie zasiądzie przy nim dziesięć osób.
W aranżacji prawie nie ma kolorów wychodzących poza skalę od bieli do czerni. To celowy zabieg – ograniczona gama barw powoduje, że we wnętrzach panują niczym niezakłócony ład i harmonia. Zastosowane materiały i wyposażenie sprawiają, że całość jest minimalistyczna, wręcz ascetyczna. Bazą jest biel – w tym kolorze jest podłoga z betonu dekoracyjnego w salonie. Sufit celowo pozostał niewykończony – surowy beton ciekawie kontrastuje z gładkimi, polerowanymi powierzchniami podłogi czy frontów mebli, a na piętrze – z dębową podłogą.

Projekt wnętrza: Małgorzata Kurowska, Robert Jankowski, studio architektury Momo
Cały dom możesz zobaczyć tutaj: Nowoczesne wnętrze. Piękny dom dla rodziny z dziećmi!