PARTNER PORTALU
Nowoczesny salon. 15 pomysłów na urządzenie. Świetne aranżacje!

Nowoczesny salon. 15 pomysłów na urządzenie. Świetne aranżacje!

Autor: Ewa Kozioł
12 lip 2022 11:04

Szukasz pomysłu na urządzenie nowoczesnego salonu? Inspiracje znajdziesz w naszym przeglądzie. Zobacz 15 pięknych projektów nowoczesnych salonów.

  • W nowoczesnym salonie postaw na proste rozwiązania, minimalizm i funkcjonalność.
  • Nowoczesny salon to idealne miejsce na wykończenie ściany cegłą lub betonem.
  • Do nowoczesnego salonu wybierz kolor biały lub jasny szary, które będą stanowiły bazę całej aranżacji.

Salon jest najbardziej reprezentacyjnym miejscem w całym domu. Tu wypoczywamy, spędzamy czas z rodziną, przyjmujemy gości, a czasem także pracujemy. Przestrzeń ta musi więc zapewnić nam oczekiwany komfort użytkowania, ale jednocześnie musi być urządzona pięknie i ze smakiem. Warto więc w salonie postawić na styl nowoczesny. Idealnie spełni on wszystkie te warunki. W nowoczesnym stylu możesz urządzić mały salon oraz duży, przestronny pokój dzienny. Zapewniamy, że taka aranżacja będzie dobra na każdy metraż.

Projekt i zdjęcie: Renata Blaźniak-Kuczyńska, Renee's Interior Design

Beton i cegła w nowoczesnym salonie

Nowoczesny salon to idealne miejsce na wykończenie ścian cegłą lub betonem. Oba materiały wprowadzą do wnętrza niezwykle fajny, ale i oryginalny klimat. Najlepiej wykończyć nimi tylko jedną ścianę. Dlaczego? Bo są to materiały dość ciężkie w obiorze i mogą przytłoczyć wnętrze, szczególnie to o małym metrażu.

Do ceglanej lub betonowej ściany w nowoczesnym salonie świetnie będzie pasowała drewniana podłoga. Ociepli je i wprowadzi do wnętrza nieco bardziej przytulny charakter. Drewno piękne będzie również wyglądało w zestawieniu z bielą oraz modnymi szarościami. Lubimy takie połączenia!

Projekt: Monika Staniec. Zdjęcie: Wojciech Dziadosz

W nowoczesnym salonie ścianie w nowoczesnym salonie dobrze będą wyglądały także ciekawe grafiki lub plakaty. Możesz je powiesić w czarnych, prostych ramkach lub bez nich, a tylko za szkłem. 

Meble w nowoczesnym salonie

W nowoczesnym salonie doskonale będą wyglądały meble proste w formie, bez zdobień i dekoracyjnych uchwytów. Mogą być otwierane na dotyk, a jeśli ta opcja nie bardzo ci się podoba wybierz modele z uchwytami metalowymi lub o bardzo delikatnym, subtelnym kształcie. Kolor mebli może być dowolny. Świetnie sprawdzą się zarówno kolekcje w bieli, w szarościach, jak i drewniane czy w kolorze drewna. Możesz też wziąć pod uwagę meble metalowe. To, który wariant wybierzesz, będzie zależał do tego, jaką masz w salonie podłogę, ściany oraz dodatki. Meble mają bowiem pasować do całej aranżacji, tworzyć z każdym elementem spójną całość. 

Projekt: Renata Blaźniak-Kuczyńska, Renee's Interior Design. Zdjęcie: Marta Behling/Pion Poziom Fotografia Wnętrz

Pamiętaj – styl nowoczesny nie oznacza sterylnych, zimnych wnętrz. Proste kształty lub nieco chłodniejsze w odbiorze kolory zawsze możesz ocieplić drewnem lub dodatkami, które wprowadzą do salonu przytulny klimat. Ważne jednak, aby zachować umiar, równowagę i konsekwencję w wyborze faktury kolorów oraz w zastosowanych materiach. 

Zobacz także Nowoczesny salon. 10 pomysłów na urządzenie. 20 pięknych zdjęć salonów!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także