Nowoczesny salon: postaw na wygodę. 12 pięknych zdjęć!

Nowoczesny salon: postaw na wygodę. 12 pięknych zdjęć!

Autor: Urszula Tatur
18 wrz 2020 09:39

Komfort i wygoda to podstawa dobrze urządzonego salonu. Stonowane kolory i wygodna kanapa z pewnością przysłużą się wypoczynkowi.

Salon powinien być miejscem, które sprzyja relaksowi. Dlatego nie powinniśmy pozostawiać jego aranżacji przypadkowi. Odpowiednio dobrane meble, zwłaszcza te wypoczynkowe, zwiększa komfort jego użytkowania na co dzień. Wybierając meble do salonu szczególną uwagę warto poświęcić kanapie. To ona wyznaczy przecież naszą domową strefę komfortu. Z jednej strony powinna być na tyle duża, aby wygodnie pomieścić wszystkich domowników, z drugiej nie może zdominować wnętrza. Wygodna sofa z głębokimi siedziskami umili nam chwile z książką, czy przy telewizorze. Postawmy też na proste, nowoczesne formy - szczególnie jeśli mamy do dyspozycji niewielką przestrzeń.

Zobacz też: Mała sofa w salonie. 12 zdjęć, które warto zobaczyć przed wyborem idealnego modelu!

Ważna jest także kolorystyka, która będzie sprzyjać relaksowi po długim dniu pracy. W takiej roli sprawdzają się jasne, lekkie kompozycyjnie wnętrza. Dlatego dobrą bazą aranżacji będą jasne, neutralne kolory, np. biel, szarości czy beże. Dużą rolę w aranżacji salonu odgrywa także oświetlenie. Odpowiednio zaplanowane powinno wydobywać i podkreślać charakter wnętrza, ale też sprzyjać relaksacji.

Czytaj także: Regał w salonie. 12 świetnych zdjęć!

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także