Nowoczesny salon z antresolą: projekt jak marzenie!

Nowoczesny salon z antresolą: projekt jak marzenie!

Autor: Redakcja Archiconnect.pl
15 sty 2018 14:36

Charakter tego domu wyznacza ściana w salonie. Beton architektoniczny zestawiono tu z elementami jasnego forniru. Deseń fornirowych paneli dodatkowo podkreśla niestandardową wysokość wnętrza. Przeszklona balustrada na antresoli oraz białe konstrukcje stropu nadają lekkości temu nowoczesnemu wnętrzu.

W salonie połączonym z jadalnią nie brakuje światła. Duże, dwuszybowe okna, jasne meble, ściany i podłogi pozwoliły wyeksponować luksusowe, szare  kanapy i utrzymane w tej samej kolorystyce krzesła w jadalni. Konsekwencję projektantki widać w dbałości o detal, np. w dekoracyjnym obszyciu kanapy i krzeseł.

W nowoczesnej, minimalistycznej kuchni dominuje biel i jasnoszary kamień, który odnajdziemy też w salonie. Na ścianach konsekwentnie pojawia się również motyw jasnego drewna.

Na tym tle bardzo mocny akcent stanowi połączenie włoskiego marmuru, z którego wykonano kominek, ze ścianą z hartowanego czarnego szkła. Na przeciwległej ścianie projektantka umieściła grafikę, dodatkowo podświetloną efektownym ledowym światłem. 

Podobny ledowy pasek odnajdziemy też przy schodach z jasnego drewna, prowadzących na górny poziom domu. Tutaj także warto zwrócić uwagę na detal. Przezroczysta szafka przyciąga wzrok i znakomicie komponuje się z balustradą schodów, zachowując lekkość wnętrza.

Zobacz więcej projektów tego architekta

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także