×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Nowoczesny salon z kuchnią. 5 projektów. 10 zdjęć kuchni i salonów!

Nowoczesny salon z kuchnią. 5 projektów. 10 zdjęć kuchni i salonów!

Autor: Ewa Kozioł
10 sty 2023 13:34

Jak urządzić nowoczesny salon z kuchnią? Jakie materiały wybrać do salonu, a jakie do kuchni? Jak połączyć obie strefy? Zobacz pomysły polskich architektów. Wybraliśmy 5 świetnych salonów z kuchnią.

  • Drewno i kolory ziemi w nowoczesnym salonie z kuchnią.
  • Zielona kanapa i sztukateria na ścianie w nowoczesnym salonie z kuchnią.
  • Jasne kolory i kominek w nowoczesnym salonie z kuchnią.
  • Dębowy parkiet i białe ściany w nowoczesnym salonie z kuchnią.
  • Biel, szarości i błękity w nowoczesnym salonie z kuchnią.

1. Drewno i kolory ziemi w nowoczesnym salonie z kuchnią

Salon z kuchnią i jadalnią urządzony jest nowocześnie, ale w ciepłym, przytulnym klimacie. Stąd znacząca obecność we wnętrzu drewna i naturalnej kolorystyki. – Głównym założeniem był minimalizm i ciepło. Nie ma tu zbędnych ozdób, nadmiaru otwartych półek utrudniających utrzymanie porządku, a głównym materiałem nadającym klimat jest drewno – opowiada architekt. 

W salonie i w kuchni wykorzystano dwa rodzaje drewna: dąb bielony (obecny na podłogach w postaci olejowanych desek i zabudowie kuchenne) oraz orzech amerykański (zdobiący fragment ściany z telewizorem). Mamy tu także jasny fornir. Zdobi on ścianą za narożną kanapą marki Olta. Naprzeciwko znajduje się zabudowa z telewizorem oraz biokominkiem. Wykonana z forniru orzecha amerykańskiego, naturalnego granitu oraz lakierowanego MDF-u stanowi oryginalny mebel. Salon od kuchni oddziela reprezentacyjna jadalnia. Tworzy ją drewniany stół na kolumnie marki Calligaris, przy którym ustawiono sześć tapicerowanych skórą w kremowym wybarwieniu krzeseł. 

Zdjęcie: Bartosz Jarosz

Projekt wnętrza: Laura Sulzik, LS Studio

Więcej o tym projekcie pisaliśmy tu: Nowoczesne mieszkanie: przytulne wnętrze w beżach i brązach

2. Zielona kanapa i sztukateria na ścianie w nowoczesnym salonie z kuchnią

Salon połączony z kuchnią to prostokątne pomieszczenie z taflami okien balkonowych na jednym końcu i konstrukcją mebli kuchennych po przeciwnej stronie. Obie te funkcje projektantka połączyła tak, że wzajemnie się uzupełniają. W salonie główne miejsce zajmuje prosty, zielony narożniki, który pięknie prezentuje się na tle eleganckiej sztukaterie zdobiące ścianę. Atrakcyjność ściany telewizyjnej podkreśla z kolei wielkoformatowy spiek gresowy „stardust” w kolorze kosmicznej czerni z białą żyłą.

Stół jadalniany ustawiony przy półwyspie łączy kuchnię z salonem, a wykonane na zamówienie krzesła pokryte tą samą welurową tkaniną co kanapa, tworzą urocze połączenie. Na ścianie w kuchni za złotym okapem, zamocowany został spiek marmurowy z lustrzanym odbiciem rysunku marmuru calacatta, który stanowi doskonałe zestawienie ze spiekiem w salonie.

Zdjęcie: Karol Kleszyk, Promo Focus

Projekt wnętrza: Agnieszka Tarnawska, Tarna Design Studio, www.tarna-ds.com

Opis całego mieszkania: Eleganckie, nowoczesne wnętrze. Piękne mieszkanie w Krakowie!

3. Jasne kolory i kominek w nowoczesnym salonie z kuchnią

Salon z kuchnią i jadalnią urządzony jest nowocześnie, wygodnie i w jasnych kolorach. W przestrzeni wypoczynkowej mamy dwie kanapy (Lovran, Max Living) ustawione naprzeciwko siebie, a nie w kierunku telewizora. Uzupełniają je komfortowe, lekkie fotele (BB Home). W salonie znajduje się także narożny kominek. 

Centralnym punktem przestrzeni dziennej jest duży, ośmioosobowy stół (Blaise Handmade Furniture) z krzesłami o muszlowatej formie w ciemnym kolorze. Dekoracją są tu wspaniałe lampy firmy Eichholtz, łączących klasyczny kształt świecznika z bardzo nowoczesną kompozycją geometryczną. Ważnym elementem kreacji nastroju w tej części domu są ponadto prace plastyczne – fotograficzne widoki Wawelu autorstwa Łukasza Michalaka oraz abstrakcyjny obraz wykonany przez Studio Plama.

Zdjęcie: Łukasz Michalak

Projekt wnętrza: Aleksandra Michalak Architektura Wnętrz, www.aleksandramichalak.pl

Zobacz więcej: Nowoczesny dom dla rodziny. Zobacz wnętrza urządzone stylowo i ze smakiem

4. Dębowy parkiet i białe ściany w nowoczesnym salonie z kuchnią

Styl stosowany w salonie i w kuchni to nowoczesny minimalizm – nieco zmiękczony, ocieplony, ale mimo wszystko bez zbędnych ozdobników i dekoracyjności. By wspólnie spędzony czas był jak najbardziej atrakcyjny, właściciele wpadli na pomysł, żeby z kącika do relaksu uczynić ministrefę multimedialną, w której centrum zawisł telewizor. Aby odbiornik nie zdominował przestrzeni salonu, architektka zaprojektowała rodzaj instalacji zbudowanej z różnych materiałów, która efektownie komponuje się z całością wnętrza.

W suficie i za strukturalną tapetą zostało sprytnie ukryte wysokiej jakości nagłośnienie – zaplanowane tak, żeby muzyka, idealnie rozbrzmiewała w każdym zakątku. W tej części domu widać najlepiej jak płynnie łączą się ze sobą wykorzystane szlachetne materiały – ciemna drewniana okładzina, jasne spieki, lustrzany panel i dębowy parkiet na podłodze.

Zdjęcie: Mikołaj Dąbrowski

Projekt wnętrza: Karolina Poniatowska, www.kokapracownia.com

Całe wnętrze znajdziesz pod tym linkiem: Nowoczesny dom na Podlasiu. Czarno-biała kuchnia z marmurem fantastyczna!

5. Biel, szarości i błękity w nowoczesnym salonie z kuchnią

Dobrze przemyślany projekt pozwolił wygospodarować z ograniczonej przestrzeni parteru duży salon, jadalnię i kuchnię. – Wystarczyło zamienić miejscami pokój dzienny i jadalnię oraz dodać półwysep pomiędzy kuchnią a salonem, by powiększyć przestrzeń roboczą – opowiada projektantka.

W aranżacji salonu i kuchni dominuje paleta błękitów, niekiedy przechodząca w turkusy. Tło stanowi neutralna biel oraz szarości, które uzupełnia drewno i ciepłe dodatki takie jak zasłony czy dywan. To dzięki nim mimo zastosowania chłodnych barw, wnętrza jest przytulne i kameralne.

Zdjęcie: Jakub Dziedzic

Projekt wnętrza: MIKOŁAJSKAstudio, www.mikolajskastudio.pl

Czytaj więcej: Piękne jasne wnętrze. Zobacz mieszkanie w Krakowie

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także