PARTNER PORTALU
Pokój na poddaszu może być funkcjonalny! Zobacz nasz pomysł!

Pokój na poddaszu może być funkcjonalny! Zobacz nasz pomysł!

Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
01 kwi 2008 00:00

Stonowana, prosta i nowoczesna stylistyka to rzecz idealna dla osoby, która po stresującej pracy ceni sobie spokój i ma raczej refleksyjną naturę

Atutem mieszkania jest nietypowy, ale bardzo atrakcyjny układ przestrzeni, wynikający z położenia na poddaszu. Powierzchnia nie jest duża, dlatego została maksymalnie otwarta, by zyskać wrażenie jak największej przestronności. Salon z minigabinetem, wraz z położonymi obok (na jednej przestrzeni) jadalnią, kuchnią oraz łazienką, znajduje się na niższym poziomie. Mieszkanie posiada też antresolę z sypialnią i garderobą, do której wiodą spiralne schody.

Nowoczesna aranżacja pokoju dziennego

Sposobem aranżacji salon nie odbiega od reszty mieszkania. Jest nowoczesny i oszczędny, ale także ciepły i przytulny, m.in. dzięki takim nawiązaniom do kamienicznego charakteru budynku, jak: obudowane drewnem sufitowe belki, podtrzymujące strop słupy, czy ciekawie wyeksponowane surowe cegły, stanowiące tło dla biblioteczki. Spora liczba okien zapewnia na co dzień dopływ naturalnego światła, które łagodnie podkreśla biel ścian oraz eksponuje jasne, proste i lekkie meble.

Jak sobie poradzić ze skosami?

Całkowity spokój jest jednak pozorny. Obecność licznych sufitowych skosów oraz płaszczyzn, które rzadko kiedy mają kąty proste, sprawia, że wnętrze jest pełne dynamiki. Zaś za sprawą światła, w różny sposób układającego się w załamaniach ścian i sufitu, staje się dodatkowo „żywe” i intrygujące.

Ostre kąty zostały jednak złagodzone zaokrąglonymi formami: efektownymi, spiralnie skręconymi schodami, ściankami o łukowatych kształtach oraz falistym połączeniem dwóch rodzajów materiałów na podłodze.

Pokój do wypoczynku, gabinet i czytelnia w jednym

Wnętrze pełni w ciągu dnia różne role: pokoju wypoczynkowego oraz telewizyjnego, gabinetu, a także czytelni, dlatego konieczne było zaaranżowanie różnych rodzajów oświetlenia. Umieszczone w strategicznych miejscach sufitu halogeny, dają mocne światło, ułatwiające pracę przy biurku czy czytanie książki.

Z kolei podświetlone półki biblioteczki czy światło padające zza szklanej ściany położonej obok łazienki – pełnią rolę wyraźnie dekoracyjną i budującą bardziej intymny nastrój.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także