×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNER PORTALU
Pokój na poddaszu. Zadbaj o umiar i funkcjonalność

Pokój na poddaszu. Zadbaj o umiar i funkcjonalność

Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
24 marz 2009 11:29

Nikt nie ma wątpliwości, że w salonie „pierwsze skrzypce” grają wzajemne przenikanie się barw, form i świateł. Pokój na poddaszu, chociaż niewiele w nim sprzętów, jest funkcjonalny i wygodny.

Pokój, w którym znajdują się tylko meble wypoczynkowe, stolik a ściana ozdobiona została ogromną grafiką, może budzić mieszane uczucia. Konserwatyści zarzucą, że nie ma w tym wnętrzu elementów ocieplających oszczędną aurę: tkanin (zasłon, firanek, dywanu czy wykładziny) i kwiatów czy też mebli mieszczących niezliczone ilości „niezbędnych” rzeczy.

Natomiast zwolennicy minimalizmu z niechęcią spojrzą na ciepłą i niewymuszoną kolorystykę ścian i wyposażenia. Nie do przyjęcia będzie też miła i aksamitna w dotyku tapicerka kanapy, fotela i pokaźniej wielkości pufy.Powstaje więc pytanie z myślą o jakich gustach estetycznych powstał salon na poddaszu?

Zdaniem projektantki wnętrza, efekt ostateczny jest próbą odnalezienia harmonii między dwoma z pozoru odległymi stylistykami. Spójne połączenie chłodnej nowoczesności z przytulną swojskością przejawiło się m.in. odpowiednim zestawieniem formy mebli z ich kolorystyką.

Geometryczne meble: brązowa zamszowa tapicerka

Geometryczną i ostrą linię mebli, wspartych na równie oszczędnych w formie nóżkach, z połyskującego metalu, łagodzi nasycona kolorystyka zamszowej tapicerki. Ważnym elementem dekoracyjnym jest również kolorystyka ścian. Zagaszona żółć idealnie współgra z egzotycznym klimatem fototapety i brązem mebli.

Tego typu zestawienia choć wydają się być dość proste w zaprojektowaniu i wykonaniu wymagają od osoby aranżującej ogromnego wyczucia i zmysłu estetycznego, ponieważ wszystkie niedociągnięcia są bardzo widoczne. Przy tak niewielkiej ilości mebli i przedmiotów decydujących o charakterze wnętrza, źle dobrany i wkomponowany element zburzy misterny ład.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także