PARTNER PORTALU
Pokój w kolorze: jasny salon z pomysłem

Pokój w kolorze: jasny salon z pomysłem

Autor: Monika Siemieniuk
21 lip 2016 09:18

Czerwony narożnik stanowi efektowny akcent kolorystyczny w przestrzeni dziennej. Zobaczcie salon, który nie boi się kolorów!

Salon projektu pracowni Saje Architekci ma ogromny walor - to duże okna na dwóch ścianach. Dzięki temu jest pełen światła, wydaje się też większy niż jest w rzeczywistości. Efekt optycznego powiększenia podkreślają także białe ściany i jasna podłoga, które wprowadzają do przestrzeni ład, porządek, wrażenie otwartości i świeżości.

Źródło światła uzupełniają lampy w industrialnym stylu wiszące nad stołem i kompletem wypoczynkowym. Stół zarysowuje nam przestrzeń jadalni – salon połączony jest bowiem z aneksem kuchennym. Specyficznego charakteru nadaje wnętrzu zabawa kolorem -  duża sofa w czerwonym obiciu spełnia jest świetnym elementem aranżacji wnętrza. Ciekawym pomysłem było też położenie pod stolikiem kawowym różnokolorowego, niewielkiego dywanu.

Na ścianie tuż za kanapą zamontowano białe półki i kontrastujący z nimi kolorystycznie czarny zegar. Ściana łącząca salon z korytarzem pokryta jest fototapetą w komiksowym stylu. Jej kolorystyka harmonijnie współgra z designerską ławką i ramkami na zdjęcia umieszczonymi na ścianie obok. Ciekawym elementem dekoracyjnym wnętrza są też jasne zasłony z delikatnym wzorem umieszczone przy każdym z okien czy kolorowe poduszki ozdobne.Dzięki takim rozwiązaniom otrzymaliśmy przestrzeń nowoczesną, otwartą i jasną.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także