PARTNER PORTALU
Pomysł na ścianę: 20 aranżacji z polskich wnętrz

Pomysł na ścianę: 20 aranżacji z polskich wnętrz

Autor: Katarzyna Masłowska
30 sie 2017 09:30

Ściany w salonie, kuchni czy sypialni powinny być ozdobą samą w sobie. Aby stanowiły niesztampową dekorację możemy zastosować ażurowe panele, beton, ciekawą farbę, drewno, cegłę czy fototapetę.

Podążając za trendami w urządzaniu wnętrz, architekci zwykle decydują się na styl minimalistyczny, pozbywają się zbędnych dodatków i bibelotów. Zagracone i „przeładowane” mieszkanie nie jest teraz w modzie. Jak więc podkreślić jego indywidualny styl i zaznaczyć charakter właścicieli? Jedną z metod jest niesztampowe wykończenie ściany.

Jedną ze ścian możemy pomalować w ciekawym kolorze – kontrastującym z resztą wnętrza. Takie dekoracje ścian sprawiają, że wnętrza mieszkań nabierają klimatu i charakteru.

Ciekawym pomysłem jest pomalowanie na czarno, za pomocą tzw. farby tablicowej, jednej ściany w kuchni. Będzie ona pełnić rolę tablicy informacyjnej służącej do zapisywania bieżących spraw do załatwienia, ważnych rodzinnych dat, listy zakupów itp. Farbę tablicową z powodzeniem wykorzystamy również w salonie lub gabinecie. niezaprzeczalnie „kredowa ściana” będzie też jednym z lubianych miejsc zabawy w pokoju dziecięcym.

Coraz częściej w aranżacjach polskich salonów pojawia się drewno.

Farby i tynki strukturalne oraz stiuki nadal nalezą do interesujących metod na ozdobienie ściany. Najpopularniejsze są obecne te o strukturze surowego betonu. Jeśli ktoś ma jednak taka fantazję, może zdecydować się na stiuk imitujący naturalny marmur.

Fotografie i fototapety to kolejny pomysł na wyjątkową dekorację. W tym celu wykorzystać możemy zdjęcia własnego autorstwa lub wykorzystać gotowe.

Do łask wróciły w ostatnim czasie betonowe ściany, koniecznie ukazujące rysunek szalunku, drewniane stropy czy cegła na ścianach.

Tutaj znajdziesz pomysły na urządzenie salonu z kuchnia i jadalnią:

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także