PARTNER PORTALU
Pomysłowa szafa do gabinetu

Pomysłowa szafa do gabinetu

Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
01 kwi 2008 00:00

W baśniach, które pamiętamy z dzieciństwa, szafa była często tajemnym przejściem do innego świata albo bezpieczną kryjówką. Kojarzy się więc z tajemnicą i zagadką. Jak się okazuje, również w realnej rzeczywistości może stać się bohaterką nieprzewidywalną i kryjącą w swym wnętrzu intrygujące sekrety.

Gabinet jest kontynuacją stylistyki obecnej w innych wnętrzach mieszkania. Tutaj również prym wiodą drewno tekowe (drzwi, ściana za biurkiem) oraz iroko (na podłodze).

Biurko z egzotycznego drewna

Nieco egzotyki dodaje mu okazałe biurko z bejcowanego cedru. To mebel pełen tajemnic, wyposażony w wiele funkcji, które odkrywamy krok po kroku. Małe szufladki mogą służyć jako “kryjówka” na drobiazgi i dokumenty. Schowane po obu stronach biurka wysuwane blaty, jeszcze bardziej poszerzają jego funkcje – uzyskaną po ich rozsunięciu powierzchnię można wykorzystać jako miejsce na komputer, książki, czy filiżankę kawy.

Jednorodność stylistyki wyposażenia i harmonia jego elementów, sprawiają, że wnętrze wydaje się przewidywalne. Ale to tylko pozory. Architekt Sylwia Erol przygotowała bowiem niespodziankę.

Szafa z pomysłem

Najbardziej intrygującym elementem gabinetu okazuje się dekoracyjna ściana. Jej funkcja estetyczna schodzi na drugi plan, gdy odkrywamy jej funkcję użytkową. Tekowa płaszczyzna kryje w sobie przepastną szafę, która pomieścić może książki, dokumenty, czy przedmioty, na które nie było miejsca w pozostałej części mieszkania.

Ponadto w ścianie ukryte jest opuszczane łóżko, dzięki czemu w każdej chwili gabinet może przeistoczyć się... w sypialnię dla gości. By stworzyć ciepły, przytulny nastrój, wystarczy opuścić szerokie, drewniane żaluzje w oknie i zapalić lampki.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także