PARTNER PORTALU
Pośród zieleni

Pośród zieleni

Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
01 kwi 2008 00:00

Projektowanie wnętrz to ciągłe poszukiwanie rozwiązań trafiających w gusta i potrzeby osób w nim zamieszkujących. To też ciężka praca polegająca na odkrywaniu ciągle na nowo sensów.

Zwracający uwagę ilością zieleni salon na poddaszu to mieszkanie architekt Marty Kruk, które powstawało przez wiele lat. Widać to szczególnie w ilości nagromadzonych drobiazgów. Pełni w nim dekoracji, które właścicielka obdarza wielkim sentymentem. Sentyment i uczuciowość to też słowa klucze otwierające drzwi do zrozumienia koncepcji tego wnętrza. Projektantka tworząc swoją oazę chciała odpocząć od projektowania, trendów, mód i topowych rozwiązań. Chciała stworzyć przestrzeń, co udało się w 100%, w której lubi przebywać. Przedmioty i meble znajdujące się w tym salonie to pieczołowicie gromadzone sprzęty, snujące własną historię. Daleko im do wyważonej formy „najnowszych katalogowych piękności”, mają jednak bardzo ważną zaletę, która współtworzy największy walor salonu, każdy czuje się w nim dobrze. Efekt ten udało się uzyskać między innymi dzięki zestawieniu naturalnego materiału – drewna (w różnej postaci) z ciepłą kolorystyką mebli i materiałów wykończeniowych.

Niebagatelną rolę odgrywa tu też oświetlenie, szczególnie snop padający z okien dachowych. Ciepła poświata sprawia, że całość wnętrza tonie w przyjaznym klimacie. Naturalne światło wykorzystują też licznie zgromadzone rośliny. To właśnie dzięki nim wnętrze wygląda jak oaza – upragniony cel karawany podążającej przez piaskową spiekotę pustyni. Trudno więc się dziwić, że właśnie najważniejszym priorytetem przyjętym w trakcie urządzania wnętrza było poczucie swobody i bliskości z najbliższym otoczeniem, a nie zawodowe aspiracje, które z powodzeniem realizowane są we wnętrzach klientów. Prezentowany salonie to nie tylko przykład wielowymia­rowego podejścia do kreowania pomieszczeń, ale też dowód na to, że dobre wnętrze można stworzyć z elementów, mających inną historię...

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także