PARTNER PORTALU
Przestronne wnętrze: tak możesz je urządzić

Przestronne wnętrze: tak możesz je urządzić

Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
01 kwi 2008 00:00

Niepozorne na pierwszy rzut oka. Często pomijane, szczególnie gdy patrzymy powierzchownie, skupiając uwagę na rzeczach wielkich. Mimo to kreują przestrzeń. Odmieniają ją nie do poznania. Detale...

Jasne przestronne wnętrze, jest doskonałym tłem dla barwnych detali. Neutralna sceneria i dozowane w odpowiednich proporcjach dodatki – odważne i wyraziste, to mariaż zaskakujący i niezwykle pożądany. W salonie z jasnymi ścianami i jasnym wyposażeniem, postanowiono ową monochromatyczność przełamać, i to na kilka efektownych sposobów. Bohaterami fotografii, które trafiają na ścianę są... kamienie otoczaki, a także inne kadry ze świata przyrody.

Efekt: natura doskonale korespondująca z kremową kolorystykę salonu, a poza tym niebanalna i zatrzymująca oko dekoracja. Jednak prawdziwa „galeria osobliwości” dopiero przed nami... We wnękach ekspozycyjnych, zaprojektowanych na życzenie pani domu, umieszczone zostały bliskie sercu domowników przedmioty. Pamiątki z podróży i niefrasobliwe bibeloty, skompletowane według najbardziej sympatycznych skojarzeń z ulubionym miejscem lub wydarzeniem, tworzą niepowtarzalny klimat tego miejsca.

Spokojne wnętrze

Oprócz kompozycji emocjonalnych, przestrzeń salonu zwraca uwagę wysmakowaną aranżacją estetyczną. Kącik relaksu to doskonale skomponowany zestaw. Do sofy i foteli w jasnej skórze, dobrano, na zasadzie kontrastu, stolik kawowy w kolorze wengé. Charakteru całości dodają mocne akcenty: poduszki w kolorze gorzkiej czekolady, suszone gałązki w wysokim szklanym wazonie. Swoistą „biżuterią” są srebrne detale mebli: nóżki kanapy i subtelne zdobienia stolika, czy piękne, smukłe świeczniki.

To wnętrze o wyrafinowanej naturze, którego dyskretną urodę, odkrywamy kawałek po kawałku. Im przyglądamy mu się dłużej, tym lepiej dostrzegamy wszystkie, zawarte w nim smaczki. A kiedy już nam się opatrzą, wystarczy jedynie wymienić dodatki, na inne, równie charakterystyczne (tak jak robi to właścicielka mieszkania). Zagrać innym stylem, kolorem czy motywem... a wnętrze ujawni przed nami nowe, równie intrygujące oblicze...

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także