PARTNER PORTALU
Przytulny salon. 5 różnych projektów. 15 pięknych zdjęć!

Przytulny salon. 5 różnych projektów. 15 pięknych zdjęć!

Autor: Ewa Kozioł
11 sie 2022 11:52

Drewno, szarości, beże, biel. Jakie kolory i materiały wybrać, aby urządzić przytulny salon? Mamy dla was kilka fajnych pomysłów.

  • Przytulny salon w beżach.
  • Przytulne salon w szarościach.
  • Przytulny salon w nowoczesnym stylu.
  • Przytulny salon z drewnem i marmurem.
  • Przytulny salon z kuchnią i jadalnią.

1.  Przytulny salon w beżach

W całej strefie dziennej króluje ciepły beż zestawiony z rysunkiem naturalnego drewna oraz marmuru. Mocniejszymi akcentami są czarne stołki barowe i szklany, czarny pas meblowej zabudowy w salonie. 

Zdjęcie: Łukasz Bera

W salonie można odpoczywać w różnych konfiguracjach. W tapicerowanych jasną skórą fotelach, na sofie marki Kler lub w futurystycznym podwieszonym wśród tropikalnych roślin fotelu, inspirowanym klasykiem designu – Bubble Chair. By aneks kuchenny pozostał integralną częścią salonu i nie zaburzał minimalistycznej elegancji wnętrza, architektka zrezygnowała z tradycyjnych szafek wiszących, a nad kuchennym blatem z corianu wyeksponowała ceramiczne płyty firmy Tubądzin imitujące pięknie użylony, naturalny marmur. 

Projekt wnętrza: Monika Staniec, www.monikastaniec.com

Więcej o tym wnętrzu: Mieszkanie w beżach i błękicie. Piękny, ponadczasowy projekt z Wrocławia!

2. Przytulne salon w szarościach

W salonie znalazły się dwie duże, wygodne sofy oraz sporej wielkości regał na książki. Strefa wypoczynkowa realizuje zatem funkcje wspólnej czytelni, jest miejscem grania w gry planszowe i układania puzzli (dwa spore stoliki wysuwane jeden spod 2-giego). Znalazł się tu też telewizor oraz kominek, przy którym domownicy lubią spędzać zimowe wieczory.

Zdjęcie: pracowania TK Architekci

Akcentem dekoracyjnym salonu jest ściana za sofą z wkomponowanym ledowym oświetleniem oraz z chrobotkiem. Długi stół jadalniany, poza funkcja spożywania posiłków, stał się też miejscem codziennej kreatywnej zabawy dzieci.

Projekt wnętrza: Natalia Teixeira, Kasia Beresińska, pracowania TK Architekci, www.tkarchitekci.pl

Czytaj więcej tu: Rodzinny dom pod Warszawą. Przytulny salon, szara kuchnia. Ale piękny!

3. Przytulny salon w nowoczesnym stylu

W otwartej strefie dziennej styl nowoczesny doskonale łączy się z elementami retro. Na ścianie w kuchni, w salonie oraz w jadalni zastosowano płytki imitujące starą cegłę. Panele w ciepłym kolorze drewna przełamują chłodną biel meblowych frontów, szarość na ścianach oraz beton na podłodze w kuchni i przedpokoju. W rezultacie powstało przytulne i bezpretensjonalne wnętrze.

Zdjęcie: Elżbieta Toczyłowska, Kreacje Domowe

Projekt wnętrza: Urszula Chojnowska, Zielone Studio Projektowe, www.zielone.elk.pl/pracownia/

Więcej o tym mieszkaniu: Rodzinne wnętrze - zobacz przytulne mieszkanie

4. Przytulny salon z drewnem i marmurem

Salon z aneksem kuchennym to przestrzeń pełna harmonii. Dominują tu chłodne tony – szarości i błękity, które wzbogacono o subtelne złote detale. Przytulnej atmosfery nadaje dębowa podłoga polskiej marki Citydesign, która niezwykle efektownie kontrastuje z kamieniem naturalnym Marmor Stone dominującym w aneksie kuchennym. W strefie jadalnianej wzrok przykuwa interesujący dwukolorowy regał na książki. Przeciwległa strona salonu to przestrzeń wypoczynkowa. Do relaksu zachęca stylowy narożnik, który wizualnie oddziela tę strefę od jadalni. Uwagę zwraca także geometryczny stolik kawowy polskiej marki Un'common.

Zdjęcie: Marta Behling Pion Poziom - Fotografia Wnętrz

Projekt wnętrza: Renata Blaźniak-Kuczyńska, Renee’s Interior Design, www.reneesinteriordesign.pl

Czytaj więcej tu: Przytulne mieszkanie na Ursynowie. Zaglądamy do środka!

5. Przytulny salon z kuchnią i jadalnią

Otwarta strefa dzienna zgodnie z oczekiwaniami inwestorów miała być nowoczesna, przytulna i przygotowana na odwiedziny licznych przyjaciół oraz rodziny. Stąd znalazł się tu duży stół i wygodna kanapa narożna. Układ części otwartej wymusił ustawienie jadalni i części wypoczynkowej, a także zdeterminował wybór mebli. Stół do jadalni i szafka RTV zostały wykonane przez stolarza z fornirów najlepszej jakości, a podstawy stołu i szafki są zrobione ze stali malowanej proszkowo. 

Zdjęcie: Anna Laskowska 

Projekt wnętrza: Katarzyna Maciejewska, Maciejewska Design, www.kmaciejewska.pl

Więcej o tym wnętrzu: Nowoczesny i przytulny dom - zobacz jak jest urządzony

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także