PARTNER PORTALU
Rodzaj żeński

Rodzaj żeński

Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
01 kwi 2008 00:00

W tak zaprojektowanym salonie świetnie poczują się zwłaszcza kobiety. Nasycona kolorystyka amarantowej czerwieni i różu, igrająca z barwą złamanej bieli, gra tu pierwsze skrzypce. Pobudzające zestawienie, wbrew pozorom potrafi też działać odprężająco. Zwłaszcza jeśli wzrok skupimy na dodatkach.

W otwartym salonie na dobre rozgościły się kuszące barwy czerwieni przyprószonej odrobiną fioletu, głębokiego różu i bordo. Taki dobór barw, wyeksponowany jasnym, perfekcyjnie oświetlonym tłem, pobudza przestrzeń do życia. Wyróżnia się zarówno mocą, jak i delikatnością, ujawniając podstawowe cechy kobiecości.

Nowy układ funkcjonalny

ZmianUkład mieszkania został zmodernizowany, co pozwoliło otworzyć kuchnię na salon i hol, oraz powiększyło optycznie przestrzeń. Pomiędzy obiema strefami funkcjonalnymi zaaranżowano mini jadalnię, w centrum której ulokowano okrągły stolik, otoczony czterema plecionymi krzesłami.

Fragment ścianki działowej – jedyny stały element oddzielający kuchnię od salonu – z jednej strony stał się tłem dla szafki z telewizorem, z drugiej zaś „plecami”, wykonanej na zamówienie, zabudowy kuchennej.

Podłoga: parkiet jesionowy

Ważnym elementem kompozycyjnym w salonie jest podłoga. Musiała zostać zrobiona z odpowiedniego materiału i koloru, by pasowała do zaplanowanej kolorystyki. Zdecydowano się na parkiet jesionowy, którego jasna barwa eksponuje mocne, kolorystyczne akcenty.

Kolorystyczna konsekwencja

Dwa fotele, ustawione w części wypoczynkowej, zostały ubrane w biało-różowe pokrowce, których wibrujący, pasiasty wzór, niemal hipnotycznie przyciąga wzrok. Tuż za nimi, pod ścianą, uprzywilejowane miejsce zajął niski, ciemnobordowy kredens, lakierowany na wysoki połysk. Jego soczysta, amarantowa barwa wyznaczyła dobór kolejnych elementów – welurowych poduszek na sofie, wazonu i patery na owoce, zawieszonych na ścianie grafik, a nawet świeczek zapachowych.

Ten smakowity zestaw świadczy o obecnej w mieszkaniu kolorystycznej konsekwencji. Mocne barwy subtelnie łagodzą zwiewne zasłony w oknach i nieco staroświecka narzuta, miękko otulająca sofę. Dzięki takim zabiegom całość stała się znakomicie wyważoną kompozycją estetyczną.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także